Počítače se speciálním vybavením pro zrakově postižené se staly v roce 1995 prostřednictvím novelizace Vyhl. 182/91 ve znění pozdějších předpisů významnou kompenzační pomůckou pro nevidomé a slabozraké. Celá polovina položek příslušného seznamu kategorií pomůcek pro zrakově postižené je věnována právě ztv. počítačovým pomůckám.
Zcela samostatně si lze podle této vyhlášky pořídit:
- digitální čtecí zařízení s hlasovým výstupem
- digitální zvětšovací lupu pro slabozraké
- elektronický zápisník pro nevidomé

- elektronickou komunikační pomůcku
Jedná se vždy o počítač s předepsanou HW a SW výbavou.

Spektra, vdn

Výrobní družstvo nevidomých Spektra dodává celou řadu kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené:
- počítače se speciálním vybavením (digitální lupy, čtecí přístroje, elektronické zápisníky, braillské řádky Braille Voyager firmy Tieman)
- speciální programové vybavení - dovoz sw lupa ZoomText s lokalizací, prodej odečítače Window-Eyes s českou lokalizací. Program je dodáván s českou hlasovou syntézou WinTalkerVoice, vývoj a prodej programu pro zpracování tištěné předlohy pro slabozraké Bizon
- kamerové zvětšovací TV lupy (Twinkle a Traveller od firmy Tieman, Prisma, TVi od Ash Technologies)
- slepecké psací stroje
- ostatní pomůcky (hry, peněženky, hodinky, měřidla)
O získání PC pomůcky se informujte u svého konzultant.

Elektronický zápisník Aria

Tento speciální elektronický zápisník k nám dováží firma TR instruments. Je vhodný zejména pro nevidomé děti v první třídě po zvládnutí zápisu všech písmen Braillova písma nejen k procvičování tohoto písma, ale k získání návyků práce s elektronickou pomůckou, také pro všechny zájemce z řad nevidomých, kteří potřebují zápisník "do kapsy" nebo si už na obsluhu klasického PC netroufají.
Firma TR instruments nepovažuje však za potřebné o tom informovat na svých stránkách, proto nabízíme alespoň stránky výrobce v Austrálii. Zájemci o tuto pomůcku mohou kontaktovat Josefa Konečného na tel. 545 577 480 nebo na e-mailu konecny@polymer.cz. O získání pomůcky se informujte u svého konzultanta.

GALOP, s.r.o.

Firma se výhradně specializuje na počítačové pomůcky a pomůcky tzv. těžké optiky. Nabízí:
- počítače se speciálním vybavením: čtecí zařízení pro nevidomé, digitální lupy, elektronické zápisníky, braillské řádky Focus,
- speciální software (softwarová lupa Magic, odečítač Jaws včetně české hlasové syntézy Hlas, program pro práci se skenerem a s dalšími funkcemi WinMenu)
- kamerové zvětšovací lupy (Optron, Prisma, TVi od Ash Technologies, Andromeda)
O získání PC pomůcky se informujte u svého konzultanta.

A11Y LTD.

Firma dodává pomůcky založené na počítačích společnosti Apple, Inc., která je unikátní tím, že jako jediný výrobce na světě myslí i na nevidomé a slabozraké a do všech svých produktů pro ně automaticky zahrnuje i řešení v podobě odečítače a zvětšovače. Takové zařízení pak tvoří solidní základ moderní pomůcky, která dává do ruky zrakově postiženému stejné zařízení, jaké používá většinová společnost. Mezi pomůcky patří:
- Digitální čtecí přístroj - tichý, téměř bezkabelový, vysoce odladěný
- Digitální zvětšovací lupa s velkým 27” displejem, lehká, se zabudovaným zvětšovačem i hlasový. výstupem
- Digitální zápisník, lehký a ultra-tenký ve variantě pro nevidomé i pro slabozraké (velmi kvalitní displej s tzv. sítnicovým rozlišením)
- Elektronická komunikační a orientační pomůcka, voděodolná, nárazuvzdorná se všemi funkcemi moderních dotykových telefonů
Všechny pomůcky obsahují i individuální nastavení, zaškolení, řešení zálohování, potřebný dodatečný software a dalších okolností nutné pro plnohodnotný provoz.
Další pomůcky dle aktuální nabídky,

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku