Helpnet / Vnitřní nemoci / Celiakie / Důležité odkazy
Celkem 11 článků
články: [1-10] [11]

Sdružení celiaků České republiky

Stránky přinášejí informace o činnosti sdružení, články ze Zpravodaje, diskusní fórum, databázi bezlepkových výrobků aj.

Bezlepková kuchařka

Stránky maminky, která vaří bezlepkově pro dvě dcery, obsahují velké množství receptů nejen jejích, ale taky od dalších přispěvatelů.

Celiakie

Sekce na webu ULékaře.cz obsahuje veliké množství článků a celiakii.

Bezlepková dieta.cz

Občanské sdružení Poradenské centrum pro celiakii a bezlepkovou dietu bylo založeno s cílem zlepšit informovanost pacientů a laické a odborné veřejnosti o onemocnění s názvem celiakální sprue. Pro naplnění tohoto cíle byly založeny webové stránky www.bezlepkovadieta.cz a stránky pro děti U Berušky. Odbornými garanty činnosti Poradenského centra pro celiakii a bezlepkovou dietu a spolupracovníky jsou lékaři, psychologové, výzkumní pracovníci a specialisté na výrobu surovin a potravin. Stránky obsahují poradnu, přehled bezlepkových výrobků, databázi prodejen s bezlepkovými výrobky a restaurací, penzionů a školních jídelen, kde vaří bezlepkovou stravu.

Klub celiakie Brno

Stránky informují o činnosti klubu, přinášejí praktické rady, recepty, odkazy.

Gastroweb

Internetový portál pro gastroenterology informuje o novinkách v oboru v ČR i ve světě. Obsahuje na 150 odkazů na webové stránky.

Gastrolab

Miniencyklopedie laboratorních metod zahrnuje v 52 heslech laboratorní metodiky pro gastroenterologii. Citace odborné literatury odkazují na nejnovější poznatky a 491 referencí je on-line propojeno s abstrakty databáze MEDLINE. Jednotlivé metody jsou on-line propojeny s Národním číselníkem laboratorních položek (Web MZ ČR). Autorem je MUDr. Petr Kocna, CSc., z Ústavu klinické biochemie a laboratorní diagnostiky VFN a 1.LF UK v Praze.

Bezlepka & bio

Internetový obchod prodejny Bezlepka v Praze - Modřanech nabízí široký sortiment výrobků - pečivo, těstoviny, směsi na pečení a vaření, polévky, oplatky a sušení, nápoje.  

Knihy o celiakii pro pacienty a laickou veřejnost

Národní lékařská knihovna, která je partnerem portálu Helpnet, začala zpracovávat z jeho podnětu katalog knih určených pro pacienty a laickou veřejnost. Knihy uvedené v katalogu si mohou zájemci vypůjčit osobně v Národní lékařské knihovně (Sokolská 54, Praha 2, tel. 296 335 911, e-mail nml@nlk.cz),  anebo prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby v kterékoli veřejné knihovně.

Společnost pro bezlepkovou dietu

Stránky Společnosti pro bezlepkovou dietu představují nejobsažnější tuzemský web zabývající se celiakií. Vedle aktualit mají rubriky o nemoci, o dietě, nakupování, stravování, vaření, cestování, literatura, odkazy a také diskuzi a seznamku.
Celkem 11 článků
články: [1-10] [11]

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku