Helpnet / Vnitřní nemoci / Stomie / Vaše příběhy

Nikdo nemusí být se svým problémem sám. Podobné pocity, situace zažili už mnozí před námi. A protože se s nimi svěřili a popsali je, možná trochu ulehčí těm, kteří přijdou po nich.

Stomie aneb když se kadí do pytlíku!

Vysokoškolačka, která má Crohnovu nemoc, popisuje, co se vše kde dozvěděla o stomii, která ji zřejmě čeká.

Operací můj život neskončil, jen se proměnil

„Stomici jsou lidé s dočasně nebo trvale vyvedeným střevem nebo močovodem. Jen v České republice nás je zhruba 10 tisíc,“ vysvětluje inženýrka Marie Ředinová (58). Předsedkyně republikového občanského sdružení stomiků ILCO dobře ví, o čem mluví. Jí samotné bylo 49 let, když se od lékařů dozvěděla, že trpí rakovinou tlustého střeva.

Život se stomií

Příběh 26leté ženy, která měla ulcerózní kolitidu a nezabrala jí ani medicína ani biologická léčba. Podstoupila proto stomický zákrok a žije běžný život.

Můj život se stomií - Sif (ileostomie)

Svůj život se stomií  popisuje 33letá fotografka Sif, která měla ulcerativní chronickou kolitidu. Nyní má dočasnou ileostomii, ve videu přibližuje i své těhotenství se stomií.

Můj život se stomií - Jamie 14 let

Video s českým komentářem popisuje osud 14letého chlapce jménem Jamie. Co vedlo k vytvoření stomie, jak jej podpořila rodina a jak se Jamiemu žije se stomií.

Život se stomií

Na stránkách společnosti Dansac pět lidí projevilo svou otevřenost a ochotu vyprávět své příběhy. Učinili tak proto, aby pomohli ostatním a aby jejich zkušenosti podávaly pomocnou ruku jiným lidem a jejich rodinám tak, aby se jejich život se stomií stal snadnějším.

Alena: Jen nefňukat

Bylo mi 40 let. Byla jsem zdravá, od 19 let jsem až na sedmiměsíční mateřskou nepřetržitě pracovala a po organizačních změnách v našem podniku jsem měla právě nastoupit na nové místo.Ale po krátkodobých menších problémech s vyprazdňováním jsem prodělala dvě bolestivé břišní koliky, po kterých mě kolegyně donutila navštívit závodního lékaře. ...
Celý text na stránkách České ILCO.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku