Helpnet / Vnitřní nemoci / Stomie / Důležité odkazy

Stomici.cz

Stránky nabízejí informace o problematice stomií, umožňují sdílet zkušenosti a klást dotazy odborníkům.

ConvaTec

Stránky společnosti vyrábějící pomůcky pro stomiky přibližují správnou péči o stomie, obshují poradnu pro stomiky, informují o setkáních stomiků v různých městech.

České ILCO - sdružení stomiků v ČR

Sdružení s celostátní působností vzniklo v roce 1993 na shromáždění již několik let existujících regionálních klubů stomiků. Jeho kvalitní webové stránky poskytují základní potřebné informace o problematice stomie.

Stomikův soukromý klub

Obsažné stránky o stomii vytvářené jedním z pacientů.

Colostomie, ileostomie

Diskusní fórum na webu Doktorka.cz obsahuje množství příspěvků od roku 2001 do současnosti.

Kluby stomiků

Adresář a charakteristika členských klubů sdružení České ILCO.

Stomie.cz

Informační web o problematice stomií obsahuje rovněž on-line poradnu s databází odpovědí na nejčastější otázky.

Život s pouchem

Web vytvářený na základě osobních zkušeností dvou stomiček, ale i odborných konzultací. Stránky jsou určeny především lidem s IPAA (ileo pouch anální anastomózou) a pro ty, které tato operace (vytvoření pouche) teprve čeká. Přinášejí užitečné informace (o průběhu operací; nemocích tlustého střeva, které vedou až k chirurgickému řešení - vytvoření stomie/vývodu a následně pouche/vaku; pooperačních stavech; .. a v neposlední řadě i o návratu k běžnému životu) a nabízejí místo k výměně osobních zkušeností, příběhů, rad.

Stoma poradna

Stránky České chirurgické společnosti obsahují základní informace o problematice stomií a umožňují odeslat pomocí formuláře dotaz, na který odpoví tazateli mailem stoma sestra.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku