Celkem 11 článků
články: [1-10] [11]

Profesionalizace rodinné péče o lidi trpící roztroušenou sklerózou

Informace o DVD/CD Profesionalizace rodinné péče o lidi trpící roztroušenou sklerózou, který vznikl jako výsledek projektu Qualified Care, financovaného Evropskou komisí v rámci programu Leonardo da Vinci.  Produkt lze získat zdarma.

Roztroušená skleróza: příběh Moniky H.

Monika Henčlová má roztroušenou sklerózu. Její zdravotní stav se postupně zhoršuje. Ve třiatřiceti letech pohybuje pouze hlavou, 24 hodin denně je odkázána na cizí pomoc. „Mám jen hlavu a krk a zbytek je mrtvý, jen obrovské mrtvé tělo. Měřím skoro metr devadesát, takže je to metr devadesát mrtvoly," říká na videu s černým humorem Monika. Podle prognózy lékařů už dvanáct let na této zemi „přesluhuje." Dodnes je zaměstnaná, má svůj byt, přátele, zájmy. V občanském sdružení Dobré místo pracovala dva a půl roku jako personalista, v současnosti se stará o komunikaci s veřejností, píše články, vyjadřuje se k zákonům v sociálně zdravotní oblasti.

Roztroušená skleróza

Na stránkách Rádia Impuls se nachází video a přepis rozhovoru Václava Moravce s Kateřinou Štrausovou, která zdolala nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro, přestože trpí roztroušenou sklerózou.

Prožité je více než naučené

O svém boji s roztroušenou sklerózou hovoří na videu na Youtobe s Jiřím Plickou Ivana Rosová.

Kodex správné praxe týkající se práv a kvality života lidí s roztroušenou sklerózou

Na základě petice podané britskou občankou s roztroušenou sklerózou, Louise McVay, Evropský parlament v prosinci 2003 schválil zprávu, které se dostalo aktivní podpory ze strany Evropské platformy pro roztroušenou sklerózu (EMSP) a všech společností pro roztroušenou sklerózu v EU. Při přípravě této zprávy byly využity informace, které poskytla Ministerstva zdravotnictví většiny členských států EU.

Pomáhá mi to přežít

Rozhovor A2 kulturního týdeníku s Hankou Sibřinovou o tom, jak jí marihuana pomáhá žít s roztroušenou sklerózou.

Co znamená roztroušená skleróza

Způsobuje roztroušená skleróza poruchu duševních funkcí? Dochází při onemocnění roztroušenou sklerózou k osobnostním změnám? Článek Alexandra Burnfielda na serveru Rodina vyvolal živou diskusi čtenářů, podle nichž jim pomohl pochopit důsledky, které nemoc přináší v chování onemocnělých.

Psychický stav nemocných s roztroušenou sklerózou

Práce ze středoškolské odborné činnosti studentky plzeňského gymnázia Heleny Hradílkové se zabývá otázkami, které se týkají pocitů při prvním setkání s RS a sdělení této vážné diagnózy, následnými reakcemi pacienta i jeho pocity předtím, než se dozvěděl, jak je nemocen, a měl-li zájem o informace o chorobě, která ho postihla. Dále mj. zjišťuje, jak působí na nemocného slova „roztroušená skleróza“ a „postižený RS“. Kvalita života postižených, jejich přístup k nemoci, co pro ně znamená nemoc, to jsou další otázky probírané v této práci. Zabývá se též tím, jak pacienti s RS reagují, nemohou-li nějakou věc dělat v důsledku svého onemocnění, snaží-li se něco udělat pro to, aby zlepšili svůj zdravotní stav a věří-li, že se mohou jejich problémy někdy zlepšit.

Diagnóza: roztroušená skleróza

Příspěvek na webu Pro ženy.cz obsahuje kromě popisu roztroušené sklerózy zpověď Terezy a Pavly, jak se touto nemocí žijí.

Ptám se - proč RSM?

Základní rady, jak zpomalit průběh (a nebo i zastavit) roztroušenou sklerózu - souhrn vlastních zkušeností Tomáše Bláhy za 9 let s touto chorobou.
Celkem 11 článků
články: [1-10] [11]

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku