Helpnet / Vnitřní nemoci / Roztroušená skleróza / Důležité informační zdroje

CEROS

Obecně prospěšná společnost CEROS, Centrum komplexní a specializované rehabilitační péče pro nemocné s roztroušenou sklerózou se zabývá rozpracováváním a rozšiřováním koncepce rehabilitační léčby nemocných s roztroušenou sklerózou mozkomíšní, vybudováním hierarchizovaného systému pracovišť zajišťujících rehabilitační léčbu nemocným s roztroušenou sklerózou a dále osvětovými, vzdělávacími, vědeckými a fundraisingovými aktivitami.

Roztroušená skleróza.info

Web zaměřený na roztroušenou sklerózu obsahuje informace o nemoci, jejích projevech, předpokládaných příčinách, léčbě. Poskytuje prostor pro diskusi a poradnu a nabízí několik videí o roztroušené skleróze.

Aktivní život

Web zaměřený na roztroušenou sklerózu soustřeďuje informace o této chorobě a její léčbě, obsahuje seznamy MS center, pacientských organizací a další důležité odkazy.

Ereska.cz

Hanka Sibřinová, pacientka s roztroušenou sklerózou mozkomíšní,  na svých stránkách popisuje osobní zkušenosti s tímto onemocněním, přidává odkazy, informace. Shromáždila kolem nich komunitu aktivních uživatelů se stejným postižením.

Roztroušená skleróza a moje maličkost

Stránky vznikající od srpna 1999, na kterých Honza Matuška popisuje svoje první dojmy, vkládá rady, postřehy, odkazy i články z různých zdrojů.

Nadační fond Impuls

Impuls vznikl za účelem podpory projektů zabývajících se zajištěním komplexní a kvalitní léčby, výzkumem a osvětovou činností demyelinizačních onemocnění, především roztroušené sklerózy mozkomíšní. Jeho stránky obsahují velmi komplexní popis roztroušené sklerózy.

Roska

Časopis České multiple sclerosis společnosti vychází čtyřikrát do roka a jeho elektronická podoba (ve formátu pdf) je k dispozici na webu Unie Roska, a to od roku 2005.

Mezinárodní federace roztroušené sklerózy

Web MSIF má také českou verzi. Obsahuje základní fakta o nemoci a informace o celosvětové síti roztroušené sklerózy.

Nespavost

Jedním z negativních účinků při užívání kortikoidů je nespavost. Pro nemocné roztroušenou sklerózou  proto mohou být užitečné stránky věnované nespavosti. Obsahují i poradnu on-line a test na hodnocení vlastní nespavosti.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku