Zhoubné nádory v roce 2010

Aktuální informace Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky přináší data o nově hlášených onkologických onemocněních do Národního onkologického registru ČR (NOR). V roce 2010 bylo do NOR nahlášeno 82 606 případů zhoubných novotvarů (ZN) a novotvarů in situ, což oproti předchozímu roku představuje nárůst o 4 %. Ve stejném roce zemřelo na onkologická onemocnění 27 834 osob (tj. meziroční nárůst o 0,6 %). Mezi nejčetnější diagnózy ZN v roce 2010 patřily novotvary kolorekta, průdušnice, průdušek a plic, novotvary prsu u žen a prostaty u mužů.

Nádorová onemocnění

Základní informace o nádorových onemocněních na Onkoportálu. Tento vyhledávač ověřených onkologických informací a služeb pro pacienty, rodinné příslušníky a veřejnost nabízí jen informace prověřené lékaři. Základní funkcí Onkoportálu je podpora při řešení životních situací, ve kterých se mohou onkologičtí pacienti ocitnout. Jedná se o široké spektrum oblastí, které se dají souhrnně označit jako zdravotní, právní, sociální a finanční.

Podrobnosti o nádorových onemocněních

Web Onkoforum přináší seriál příspěvků Podrobnosti o ...(o nádorových onemocněních trávícího ústrojí, prsu, prostaty, ženských pohlavních orgánů, plic) a dále tuzemské i světové statistiky výskytu zhoubného novotvaru žaludku, tlustého střeva, rekta, rektosigmoidea a plic, průdušek, průdušnic a plic, prsu, hrdla děložního, těla děložního, vaječníků, prostaty, močového měchýře, ledvin a močových cest.

Posuzování zdravotního stavu v oblasti sociálního zabezpečení

MUDr. Jaroslava Sedláčková z MPSV ČR v příspěvku Ligy proti rakovině popisuje problematiku onkologických pacientů, pracovní neschopnost, nemocenské, druhy důchodů, souběh částečného invalidního důchodu s příjmem z výdělečné činnosti, mimořádné výhody a režim práce nemocného občana.

Výskyt nádorových onemocnění a úmrtnost na ně v ČR

Stránky Onkofora prostřednictvím grafů informují o výskytu a úmrtnosti na nádorová onemocnění v České republice.

Epidemiologie zhoubných nádorů v České republice

Webový portál poskytující údaje o výskytu zhoubných nádorů v České republice. Analýzy podle krajů, věku pacientů, klinických stádií , srovnávací analýzy a další epidemiologické přehledy.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku