Helpnet / Vnitřní nemoci / Onkologické nemoci / Typy nádorů / Rakovina vaječníků

Rakovina vaječníků

Záznam pořadu České televize „Na pomoc životu“, který pojednává o rakovině vaječníků. Nechává nahlédnout do příběhů tří žen, které prošly složitou a kombinovanou léčbou, jež zahrnuje chirurgickou operaci, chemoterapii, hormonální léčbu či ozáření a vrátily se do plnohodnotného života.

Rakovina vaječníků

Publikace v pdf má podtitul Rakovina vaječníků a její léčba - příručka pro novináře. Informuje to tom, jaké existují typy rakoviny, příčiny a rizikové faktory nemoci… Dále pak, jaké mohou být příznaky, způsoby diagnostiky či stanovení pokročilosti onemocnění. Také jaký je výskyt či prognóza pacientky. V neposlední řadě jsou zde popisovány typy léčby.

Rakovina vaječníků. Jak poznat tichou hrozbu?

Server Dáma.cz se zabývá rakovinou vaječníků. Článek začíná postřehy pacientek s touto diagnózou, pokračuje informacemi o nemoci. Je zde vypsáno, jaké ženy by se měly mít před tímto onemocněním na pozoru nebo jak vůbec nemoc vzniká, možnosti léčby či statistiky nemoci.

Rakovina ovarií (vaječníků)

Web české pobočky jedné z největších farmaceutických firem na světě se v tomto článku zabývá rakovinou vaječníků. Popisuje také rizikové faktory pro vznik tohoto onemocnění, jak lze snížit riziko onoho karcinomu… Dále také řeší příznaky nemoci, diagnostiku nebo případnou možnou recidivu. V neposlední řadě se zde probírá léčba nemoci.

Nádory vaječníků a vejcovodů

Server České onkologické společnosti informuje o nádorech vaječníků a vejcovodů. Zabývá se výskytem či projevy tohoto onemocnění. Nacházejí se zde informace o typech nádorů, samotné příčině vzniku nemoci, diagnostice, prognóze, nebo typech léčby a také možné recidivě. Článek řeší také sledování nemocných.

Rakovina vaječníku

Na serveru Vitalion je popisována rakovina vaječníku. V příspěvku se čtenářky mohou dozvědět informace o rizikových faktorech tohoto onemocnění, prevenci, prvních příznacích a projevech nemoci, jaké existují léčebné postupy. Web se také zabývá tím, jak si může pacientka pomoci sama či řešit možné komplikace, které mohou nastat.

Nádorové onemocnění vaječníků

Záznam pořadu České televize z cyklu Diagnóza.

Nádory vaječníků

Web Masarykova onkologického ústavu informuje o nádorech vaječníků a jejich příznacích, jak se stanoví diagnóza, o chirurgické léčbě a chemoterapii, vedlejších účincích a sledování po léčbě.

Karcinom vaječníků

Příspěvek na webu Komplexního onkologického centra se zabývá léčebnými postupy - příznaky, diagnostikou, léčbou a prevencí.

Rakovina ovaria

Příspěvek Ligy proti rakovině popisuje příznaky, stanovení diagnózy, způsoby vyšetření, možnosti léčby, doporučení a sexuální život po operaci, vedlejší účinky, jaké mohou být pocity po léčbě a vyhlídky nemocného do budoucna.

Gynekologické zhoubné nádory

Web Onkofora přináší podrobnosti o nádorových onemocněních ženských pohlavních orgánů - vulvy, děložního hrdla, děložního těla, vaječníků. Zabývá se příznaky, diagnostikou, léčbou. Řeší také současný stav léčby a perspektivy pacienta.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku