Rakovina a předrakovinové změny děložního hrdla (čípku)

Server Onkogyn informuje o tom, co je to rakovina, co je to děloha, jsou zde popisovány předrakovinové změny děložního čípku, dále pak samotná rakovina děložního čípku. Článek pojednává o tom, jak probíhá ozařování, v čem spočívá chemoterapie, také informuje o tom, co rozhoduje o úspěšné léčbě a jejich výsledcích a pozastavuje se i u prevence.

Nádorové onemocnění těla děložního

Na serveru České onkologické společnosti je popisováno nádorové onemocnění těla děložního. Dále se článek zabývá anatomií dělohy, příznaky onemocnění, samotnými typy nádoru, zkoumá příčiny nádorového onemocnění těla děložního. Informuje čtenářky o způsobu stanovení diagnózy, prognóze. Také seznamuje s typy léčby, Zmiňuje i možnou recidivu, sledování nemocných a prevenci.

Karcinom děložního hrdla

Wikipedia popisuje rakovinu děložního hrdla, hlavní příčinu onemocnění, screening, příznaky a projevy nemoci. Dále pak hodnocení pokročilosti karcinomu, zobrazovací diagnostiku a její druhy, typy léčby, a také prognózu pacientky.

Rakovina dělohy

Na serveru Anamneza je popisována rakovina dělohy, příčiny a rizikové faktory této nemoci, dále pak samotný průběh, možné následky, vyšetření a diagnostika nemoci, typy léčby, prognóza pacientek a dále také prevence před tímto onemocněním.

Rakovina děložního čípku

Server Vitalion na této stránce popisuje rakovinu děložního čípku. Zabývá se stručným popisem onemocnění, rizikovými faktory, prevencí před tímto druhem rakoviny, příznaky a projevy nemoci, dále léčbou, komplikacemi, které mohou při této nemoci nastat, a v neposlední řadě také tím, jakými způsoby si může žena pomoci sama.

Co potřebujete vědět o nádorech dělohy

Dvacetistránková publikace Masarykova onkologického ústavu v Brně soustřeďuje důležité informace pro pacientky.

Nádory čípku děložního

Publikace Masarykova onkologického ústavu informuje o nádorech děložního čípku, jejich příznacích, stanovení diagnózy, léčbě a vedlejších účincích, klinickém hodnocení a dalším sledování po léčbě.

Nádory děložního čípku

Příspěvek na webu Komplexního onkologického centra se zabývá léčebnými postupy - příznaky, diagnostikou, léčbou a prevencí.

Gynekologické zhoubné nádory

Web Onkofora přináší podrobnosti o nádorových onemocněních ženských pohlavních orgánů - vulvy, děložního hrdla, děložního těla, vaječníků. Zabývá se příznaky, diagnostikou, léčbou. Řeší také současný stav léčby a perspektivy pacienta.

Nádory dělohy

1.      Server Vitalion seznamuje své čtenáře s nádory dělohy, jejich typy, zmiňuje se o rizikových faktorech tohoto onemocnění, příznacích, diagnostice, léčbě, prevenci této nemoci a radí pacientkám, jak si mohou pomoci samy.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku