Leukémie

Sekce na serveru uLékaře.cz věnovaná leukémii obsahuje řadu článků zabývajících se různými aspekty této nemoci.

Leukemie

Popis leukemie na Wikipedii. Lze se zde dočíst o typech nemoci, jejich dělení, léčbě či rizikových faktorech.

E-leukemie

Stránky e-leukemie obsahují popis chronické myeloidní leukemie (CML), časopis Encyklopedie leukemie a podpůrný pacientský program v délce trvání jednoho roku. Nechybí ani poradna a fórum.

Leukemie

Příspěvek na serveru České onkologické společnosti České lékařské společnosti J.E. Purkyně popisuje leukémii. Krátce se zmiňuje o historii nemoci, vysvětluje, co to je kostní dřeň, krev a jejich funkce, dále pak, co je to lymfatický systém a jeho funkce. Dále sručně popisuje samotné onemocnění a jeho typy, dále projevy, vznik leukémií, diagnostika, typy léčby. V neposlední řadě, co se děje po ukončení léčby, co dělat v případě recidivy či kde mohou pacienti nalézt další informace.

Leukémie a Leukémie dětského věku

Informační brožura Ligy proti rakovině má pomoci lépe porozumět, co jsou to leukémie. Odpovídá na hlavní otázky, ať již se týkají povahy těchto nemocí, způsobu vyšetřování, stanovení diagnózy, strategie léčby i způsobu života po ukončení léčení.

Akutní leukemie

Brožura Masarykovy univerzity soustřeďuje na 28 stránkách nejdůležitější informace pro pacienty a jejich blízké.

Leukémie

Článek na webu Ordinace.cz popisuje čtyři druhy leukémie, jaké jsou příčiny, jak se leukémie léčí a odpovídá na nejčastější otázky.

Akutní leukémie

Stránky Hematologicko-onkologického oddělení fakultní nemocnice Plzeň popisují, co je to akutní leukémie, jaké jsou příčiny vzniku, projevy nemoci, možnosti léčení a uvádí odkazy na další pracoviště v ČR zabývající se léčbou akutních leukémií.

Leukémie

Server Vitalion popisuje samotné onemocnění, jeho možné dělení, příznaky a projevy. Zmiňuje se také blíže o červených krvinkách, či vyšetření a léčbě všech druhů leukémií. V neposlední je zde řešena také budoucnost nemoci.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku