Helpnet / Vnitřní nemoci / Onkologické nemoci / Léčba / Léčba obecně

Pokyny a doporučení pro ženy po ablaci prsu

Příspěvek doc. MUDr. Jiřího Zámečníka, CSc., na webu Klubu žen s nádorovým onemocněním prsu shrnuje informace, které by měla vědět pacientka, jejíž spolupráce je pro úspěch léčby nezbytná.

Informace VZP pro ženy po ablaci prsu

Přehled podmínek úhrady z prostředků všeobecného zdravotního pojištění pro klientky po ablaci prsu. Informace je v souladu s platným číselníkem VZP.

Zhoubné nádory

Na stránkách moje medicína v sekci Zhoubné nádory se nacházejí dokumenty, ve kterých naleznete převážně rady a doporučení vytvořené profesionály z různých oborů (např. lékař, sociální pracovník, psycholog, právník). Rady nezdravotnických odborníků jsou zvláště cenné, neboť je jich málo a jsou obvykle obtížně dostupné. Tyto rady a doporučení odráží zkušenosti jednotlivých odborníků a jsou ku pomoci obecně všem pacientům se zhoubnými nádory, bez ohledu na typ jejich konkrétního onemocnění.

Léčebné postupy

Komplexní onkologické centrum na svých stránkách uvádí v přehledných tabulkách základní informace o možnostech prevence, o diagnostice a o léčbě nejčastějších nádorových onemocnění.

Bolest a možnost jejího zmírnění či odstranění

Příspěvek Ligy proti rakovině popisuje možnosti léčby jak akutní, tak chronické bolesti. Popisuje případné vedlejší účinky a jak se s nimi vyrovnat, obavy a mýty při medikamentózní léčbě a zmiňuje i další možnosti léčby.

Léčba nádorových onemocnění

Web Onkofora informuje, jak se zjistí a jak se léčí nádorová onemocnění.

Desatero onkologického pacienta

Nejdůležitějších deset doporučení pro pacienty se zhoubnými novotvary - na webu Česká onkologická společnost ČLS JEP pacientům.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku