Nespecifické střevní záněty

Popis na webu České gastroenterologické společnosti se člení do kapitol Crohnova choroba a ulcerozní kolitida, základní informace, Příznaky onemocnění, Diagnostika onemocnění, Průběh onemocnění, Možnosti léčby a Prognoza onemocnění.  

Nutraceutika

Sekce na portálu Zdravcentra obsahuje příspěvky podávající přehled příznivého dopadu fermentovaných produktů obecně, a fermentovaných suchých masných produktů zvláště, na obranyschopnost organismu u člověka. Zvláštní zřetel je brán na buněčnou imunitu a její posilování.

Seznamte se s nespecifickými střevními záněty v přímém přenosu

Video na webu U lékaře.cz nejen o Crohnově nemoci a ulcerózní kolitidě. Příběhy pacientů, výklad lékaře o diagnostice a léčbě. Profesor Lukáš mluví o vzniku onemocnění, jeho diagnostice a léčbě. Příběhy Heidi Janků a ilustrátora Vladimíra Kopeckého, kteří vyprávějí o svém životě s ulcerózní kolitidou. Kateřina Janikovičová se s námi podělí o své zkušenosti s Crohnovou nemocí.

Léčba Crohnovy choroby

Záznam pořadu České televize z cyklu Diagnóza, který byl vysílán 3.1.2007. Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění střev. Jeho příčinu současná lékařská věda zatím nezná. Nemoc postihuje především mladé lidi a její průběh může být velmi agresivní. V České republice jí trpí na 15.000 lidí. Velkou nadějí pro nemocné je moderní biologická léčba.

Ulcerózní kolitida

Autorem tohoto doporučeného postupu pro praktické lékaře (projekt MZ ČR zpracovaný ČLS JEP za podpory grantu IGA MZ ČR 5390-3) je MUDr. Karel Lukáš, CSc.

Crohnova choroba

Popis nemoci a její léčby na webu Doktorka.cz.

Crohnova choroba

Crohnova nemoc je chronický nespecifický zánět střeva tenkého nebo tlustého nebo obou (nebo některé části trávicí trubice), Autorem tohoto doporučeného postupu pro praktické lékaře (projekt MZ ČR zpracovaný ČLS JEP za podpory grantu IGA MZ ČR 5390-3) je MUDr. Karel Lukáš, CSc.

Ulcerózní kolitida - zánět tlustého střeva

Článek MUDr. Pavla Šáchy na webu Celostní medicina.cz se zaměřuje na nekonvenční léčbu této nemoci.

Crohnova choroba

Článek MUDr. Pavla Šáchy na webu Celostní medicina.cz se zabývá zejména možnostmi léčby této choroby z pohledu celostní medicíny.

Knihy o nespecifických střevních zánětech pro pacienty a laickou veřejnost

Národní lékařská knihovna, která je partnerem portálu Helpnet, začala zpracovávat z jeho podnětu katalog knih určených pro pacienty a laickou veřejnost. Katalog je členěn podle jednotlivých rubrik, resp. podrubrik Helpnetu. Knihy uvedené v katalogu si mohou zájemci vypůjčit osobně v Národní lékařské knihovně (Sokolská 54, Praha 2, tel. 296 335 911, e-mail nml@nlk.cz),  anebo prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby v kterékoli veřejné knihovně.

Crohnova choroba

Článek na webu Ordinace.cz se zabývá příčinou a příznaky Crohnovy choroby, možnostmi lékaře, pacienta a odpovídá na časté otázky.

Odborné články o nespecifických střevních zánětech

Desítky odborných článků na webu Crohn.cz pokrývají problematiku z různých aspektů.

Crohnova choroba

Záznam pořadu České televize z cyklu Diagnóza. Příběh vypráví o Crohnově chorobě - zánětlivém onemocnění trávicí trubice, jehož příčinu současná medicína zatím nezná. Jde o genetickou záležitost? Virózu? Poruchu obranyschopnosti? Nevíme. Tato nemoc postihuje zejména mladé lidi a její průběh může být někdy zcela pozvolný, jindy ale velmi agresivní. Jedinou šancí pacienta je ukázněnost, víra, hledání kladného smyslu života.

Crohnova choroba

V sekci Informační videa uvádí web České gastroenterologické společnosti České lékařské společnosti JEP dva příspěvky - Crohnova choroba a Život s Crohnovou chorobou II.

Crohnova nemoc a ulcerozní kolitida

Informace na webu občanského sdružení pacientů s IBD (nespecifickými střevními záněty) jsou doprovozeny řadou názorných obrázků.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku