Helpnet / Vnitřní nemoci / Nemoci mozku / Základní informace / Parkinsonova nemoc

Parkinsonova nemoc - pohyb směrem k pohybu

Rozhovor s doc. MUDr. Evženem Růžičkou, CSc., jedním z autorů diagnostického a léčebného standardu, shrnuje nejpodstatnější informace v dané oblasti. U příspěvku v časopise Medicina z roku 1999 je zveřejněn také screeningové dotazník Parkinsonovy nemoci podle Duarteho.

Parkinsonova nemoc

Přehled článků o Parkinsonově nemoci na webu Doktorka.cz.

Parkinson web

Stránky vytvářené pacientkou, která již více než 10 let žije s Parkinsonovou nemocí, shromažďuje řadu cenných informací zejména z pohledu nemocných.  Mohou být inspirací pro ostatní pacienty.

Parkinsonova nemoc

Pro Parkinsonovu chorobu je typický třes a poruchy hybnosti. V posledních letech se provádějí složité operace, při kterých je pacientovi voperován stimulátor, jímž může projevy své nemoci zmírňovat. Neurochirurg Dušan Urgošík nám takovou náročnou operaci předvede. Především nás ale seznámí s jednou ze svých pacientek, ing. P., která bude vyprávět o nelehkém životě s Parkinsonovou chorobou. "Přes neuvěřitelný pokrok medicíny zůstává náš mozek stále onou tajemnou černou skříňkou," říká doktor Urgošík v pořadu České televize z cyklu Diagnóza.

Parkinsonova nemoc

Rozsáhlý příspěvek na webu Pharma News dochází k závěru, že Parkinsonova nemoc je zejména ve starším věku poměrně často se vyskytujícím onemocněním. Jeho rozvoj je pozvolný, v současnosti však již zásadně neovlivňuje délku života pacientů, snižuje však zásadně jeho kvalitu. Možnosti dnešní medicíny naštěstí dovolují životní omezení pacientů značně zmírnit, a to zejména díky účinným lékům a metodám, které potlačují příznaky této jinak nevyléčitelné nemoci.

Parkinsonova nemoc není jen třes

Článek z Týdeníku Rozhlas upozorňuje, že každý desátý pacient s Parkinsonovou nemocí je dnes mladší čtyřiceti let, a popisuje způsoby léčení.

Parkinsonova choroba

Popis parkinsonovy choroby na webu Vitalion.cz zahrnuje četné příznaky a projevy, diagnostiku, léčbu a další informace.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku