Helpnet / Vnitřní nemoci / Nemoci mozku / Základní informace / Huntingtonova choroba

Huntingtonova choroba: neúprosný rozsudek smrti

Huntingtonova choroba je závažné a tragické onemocnění. Jeho podstatou je poškození některých nervových buněk v mozku, které začínají postupně odumírat. Nemoc se vyskytuje relativně vzácně, bohužel je však neléčitelná a po velkých útrapách včetně úplného rozpadu osobnosti vede ke smrti postiženého. Na webu Ordinace.cz popisuje toho onemocnění MUDr. Jiří Štefánek.

Huntingtonova choroba

Příspěvek na webu Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě je členěn do kapitol Huntingtonova choroba, Příčiny a vznik HCH, Formy HCH, Příznaky HCH, Možnosti léčby HCH a Genetické testování HCH.

Huntingtonova choroba

Huntingtonova choroba je dědičné onemocnění mozku - v České republice jí trpí asi tisícovka pacientů. Příznaky se začínají objevovat ve středním věku - jde o záškuby a kroutivé pohyby končetin, postižení řeči, úbytek intelektu. Pacient postupně ztrácí schopnost sám se o sebe postarat a zůstává plně závislý na okolí. Dojemný Příběh Kateřiny a jejího nemocného otce v pořadu České televize z cyklu Diagnóza vypráví i o síle lásky v mezilidských vztazích.

Huntingtonova choroba

Stránky MUDr. Jiřího Štefánka o nemocech, medicíně a jejím studiu jsou primárně určeny studentům 1. LF UK, ale kromě toho i komukoliv, kdo se chce na internetu dozvědět nějaké základní informace o medicíně, důležitých a častých nemocech, jejich projevech a léčbě. Popis Huntingtonovy choroby je zde doplněn názorným videem.

Na dědičné nervové onemocnění, Huntingtonovou chorobu, není lék

Článek z časopisu Týden přechází od popisu konkrétních osudů k obecnému vysvětlení Huntingtonovy choroby.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku