Helpnet / Vnitřní nemoci / Diabetes / Organizace

Svaz diabetiků ČR

Humanitární občanské sdružení, které hájí zájmy a pomáhá řešit problémy všech diabetiků v České republice. Na svých stránkách má také online poradnu.

Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí

Humanitární organizace, která od roku 1990 pomáhá ve spolupráci s dětskými diabetology všem dětem a jejich rodinám učit se žít s cukrovkou. Nabízí mj. výukový program pro malé děti s diabetem, poradna a diskusní fórum, dále jsou zde některé odkazy na weby zabývající se diabetem a adresář Diaklubů a regionálních sdružení.

Česká diabetologická společnost ČLS JEP

Společnost, podporující rozvoj výzkumu v oblasti diabetologie, sdružující lékaře a odborníky. Organizátor největšího kongresu věnovaného diabetologii v ČR „Diabetologické dny v Luhačovicích“. Na jejích stránkách je rovněž přehled diabetologických center v ČR a doporučených postupů. Je zde zavedena i možnost odesílat odkazy do emailové schránky, aktuálně je uveden Dopis ministru zdravotnictví ohledně Úhradové vyhlášky na rok 2013.

Diabetická asociace ČR

Sdružení největších českých organizací zabývajících se diabetem. Cílem sdružení je sjednotit přístup ke zlepšení péče o pacienty pomocí legislativních změn, dodržováním standardů léčby a dostatečné informovanosti pacientů a odborné veřejnosti.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku