Helpnet / Vnitřní nemoci / Diabetes / Důležité odkazy

Rok1.cz

Webové stránky s názvem rok1.cz jsou určeny všem diabetickým pacientům, jejich rodinným příslušníkům, blízkým, ale i lékařům, zdravotníkům a také novinářům. Rok1.cz má za cíl upozornit na zdravotní, společenský i ekonomický problém spojený s epidemií nemoci diabetes mellitus a současně informovat o novinkách, trendech a poskytnout rady pacientům a jejich rodinám. V České republice žije nyní asi 1 000 000 lidí s touto nemocí, z nichž část o své nemoci zatím neví.

Diasvět

Elektronický magazín, shrnující problematiku diabetu 1. a 2. typu, s bezplatným přístupem pro diabetiky i laickou veřejnost.  Přináší informace o diabetes – cukrovce i přesahujících, ale souvisejících oborů, jako je například výživa.

Cvičení s cukrovkou

Pohybová aktivita hraje možná ještě důležitější roli v léčbě cukrovky než přísná dieta. Zvláště u diabetiků 2. typu s obezitou je faktor pohybu velice důležitý. Cukrovka 2. typu je charakterizována sníženou citlivostí tkání na inzulin, tedy ztíženým vstupem glukózy (cukru) do buněk, kde dochází k jeho spotřebě. Pohybová aktivita je tak jednou z hlavních možností, jak tuto citlivost vylepšit, tedy obnovit schopnost průniku glukózy do buněk. Web se snaží  být rádcem v této oblasti.

Léčba cukrovky

Stránky obsahují legislativu pro diabetiky, seznam diabetologických center a podiatrických ambulancí, nutriční kalkulačku, poradnu a další užitečné informace.

Diasport

Informační portál zabývající se problematikou diabetu a sportu, který je provozován územní organizací Svazu diabetiků Diasport Česká republika. Stránky obsahují především sdílení poznatků, rad a zkušeností z života sportujících a aktivně žijících diabetiků.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku