Helpnet / Vnitřní nemoci / Cystická fibróza / Jak žít s CF

Příručka o výživě u nemocných cystickou fibrózou

Dlouholeté zkušenosti potvrzují, že celkový zdravotní stav pacientů s CF velmi úzce souvisí s jejich výživou. Dobrý stav výživy jim významně zlepšuje prognózu zejména tím, že oddálí nástup plicních komplikací. Podrobná příručka Klubu nemocných cystickou fibrózou popisuje vhodnou výživu nemocných CF v jednotlivých obdobích jejich života.

Příručka pro učitele dětí nemocných cystickou fibrózou

Brožura Klubu nemocných CF má usnadnit spolupráci pedagogům s nemocným a jeho rodiči. Upozorňuje na specifika jednotlivých stupňů škol.

Cystická fibróza - neviditelná nemoc, na kterou se umírá

Cystická fibróza je jedním z nejhorších onemocnění vůbec. Sice je léčitelné, leč bohužel zatím nevyléčitelné. Ortel je smutný, jen polovina nemocných se v současnosti dožije maximálně 32 let. O životě s touto nemocí v rozhovoru pro Novinky.cz hovoří ředitelka Klubu nemocných cystickou fibrózou Lenka Eislerová.

Cystická fibróza – příručka pro nemocné a jejich rodiče

Podrobná příručka je určena především pro rodiče dětí s nově diagnostikovanou cystickou fibrózou. Je rozdělena do dvou částí: první část vysvětluje jednotlivé projevy onemocnění CF a druhá část se věnuje jejich vyšetřování a léčbě.

Slané děti - život s cystickou fibrózou

Cystická fibróza je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávící systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. Videodokument vytvořil Klub nemocných cystickou fibrózou.

Plicní rehabilitace u cystické fibrózy

Bakalářská práce Marie Klapcové podává souhrnné informace o klinickém obrazu, diagnostice a hlavně léčebné rehabilitaci cystické fibrózy se zaměřením na respirační fyzioterapii a nastínění dalších fyzioterapeutických konceptů u pacientů s tímto onemocněním. V rámci plicní rehabilitace zmiňuje program správné výživy, psychologickou a sociální podporu a organizace, které se touto problematikou zabývají.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku