Helpnet / Tělesné postižení / Základní informace / Nemoci kostí a páteře

Achondroplázie

Achondroplázie je vrozená porucha kostry, která se projevuje malým vzrůstem a změnou tělesných proporcí. Paže a nohy jsou obzvlášť krátké, kdežto hlava je neúměrně velká. Disproporčnost je nápadná již u novorozenců. Během celého dětství je pak zpomalen růst. Proto dospělí dosahují výšky pouze kolem 115 - 135 cm (v průměru 125 cm). Více na webu společnosti lidí malého vzrůstu Paleček.

Revmatoidní artritida

Revmatoidní artritida je chronické zánětlivé onemocnění kloubů, které může způsobit až kloubní deformitu a destrukci. Kromě kloubů se onemocnění může manifestovat i na vnitřních orgánech těla ( plíce, srdce, cévy, periferní nervstvo, tkáně oka a další). RA vede k výraznému pohybovému omezení a tím značně omezuje kvalitu života. Na stránkách Celostní medicina.cz najdete také informace o možných přírodních léčivých přípravcích.

Osteoporóza.cz

Webový portál o problematice osteoporózy. Najdete zde popis nemoci, jak se léčí, přehled pracovišť, jak se stravovat a mnoho dalších užitečných informací.

Osteoporóza

Osteoporóza je onemocnění charakterizované úbytkem kostní hmoty pod bezpečnou hranici. Vaše kosti se pak stávají křehčími a snadněji se lámou. V posledních letech případů osteoporózy přibývá. Důvodem je mimo jiné převážně sedavý způsob našeho života. Více na webu Ordinace.cz.

Muskuloskeletární nemoci - stále větší ekonomické zatížení

Článek prof. MUDr. Karla Pavelky, DrSc. ze Zdravotnických novin o iniciativě  OSN Dekáda kostí a kloubů a vznikající studii Projekt monitorování kostní a kloubní problematiky ve vymezeném desetiletí.

Osteoporóza - epidemie moderní doby

Upravený a zkrácený záznam živé diskuse (chatu) s MUDr. Vítem Zikánem z III. interní kliniky VFN, která proběhla ve čtvrtek 11. dubna 2002 na www.ordinace.cz .

Degenerativní onemocnění páteře

Degenerativní onemocnění páteře (DOP) postihuje značnou část obyvatel naší republiky, u každého druhého Evropana po padesátém roce věku bychom našli na páteři některé známky degenerativního pochodu. Na stránkách Ústřední vojenské nemocnice se můžete podrobně seznámit s tímto onemocněním.

Degenerativní onemocnění páteře

Záznam pořadu České televize z cyklu Diagnóza.

Deformity páteře dospělých

Popis vzniku deformity páteře, formy, možnosti léčby a fotografie na stránkách Karvinské vojenské nemocnice.

Poruchy růstu - pseudoachondroplasie

Záznam pořadu České televize z cyklu Diagnóza.

Deformity páteře

Fotografie různých deformit páteře ve vyhledávači Google.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku