Helpnet / Tělesné postižení / Služby / Půjčovny pomůcek
Celkem 18 článků
články: [1-10] [11-18]

Centrum zdravotně postižených Karlovarského kraje

Občanům se zdravotním postižením, kteří používají kompenzační pomůcky a jsou v těžké situaci (poškození či zničení vlastní pomůcky, čekání na novou pomůcku, na poukaz, na schválení revizním lékařem apod.), popřípadě osobám s dočasným postižením (po úrazu, po operaci..) nabízí centrum široké spektrum pomůcek k zapůjčení v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc

V současné době nabízí k zapůjčení několik typů mechanických vozíků, dále hydraulický zvedák do vany, schodolezy, nájezdové lyžiny, chodítka, podavač, antidekubitní sedačky, stoličku do sprchy, toaletní židle, toaletní křeslo a vířivou koupel na nohy.

Poradna a půjčovna Paprsek

Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek má k dispozici více než 300 kompenzačních pomůcek, které půjčuje po celé republice. Jsou to mj. elektrické polohovací postele, mechanické invalidní vozíky, toaletní křesla, sprchovací židle, stoličky do sprchy, sedačky na vanu, do vany, nástavce na WC, chodítka pevná, pojízdná, s podpůrnou deskou, podpažní, nafukovací koupací vanu, bazének na mytí hlavy, držák za auto na přepravu invalidních vozíků. Pomůcky je možno i zakoupit.

Půjčovny kompenzačních pomůcek

Podrobně zpracovaný seznam půjčoven kompenzačních pomůcek, aktuální k dubnu 2012, je na webu Pražské organizace vozíčkářů.

Půjčovna kompenzačních pomůcek STP v ČR

Stránky Svazu tělesně postižených v ČR informují o půjčovním řádu, jsou doplněny snímky některých pomůcek (vozíky, stroj na cvičení). Uvádějí seznam půjčoven v dalších městech ČR.

Půjčovna pomůcek Ligy vozíčkářů

Brněnská Liga vozíčkářů nabízí k půjčování schodolez, elektrický vozík MEYRA, mechanické vozíky (včetně vozíku nadstandardní velikosti s nosností do 140 kg), toaletní židle, antidekubitní podložky, chodítka, francouzské hole, odnímatelné madlo k vaně, zimní vak pro vozíčkáře.

Půjčování pomůcek PETIT

Sdružení PETIT nakoupilo za prostředky od společnosti Borland pomůcky pro snazší ovládání počítačů, určené k zapůjčování do rodin a institucí, které mají v péči děti s postižením. K dispozici na zapůjčení jsou 2 LCD displeje, 3 senzorové klávesnice, 12 adaptérů počítačové klávesnice, 23 velkoplošných tlačítek dřevěných a 10 velkoplošných tlačítek senzorových.

Půjčovna SAAK

Sdružení pro augmentativní a alternativní komunikaci nabízí krátkodobé půjčování speciálních zařízení k ovládání počítače, pokud klientovi k jejich vyzkoušení nestačí doba návštěvy v centru - půjčuje velkoplošné klávesnice, adaptéry, spínače, kryty, trackbally, hlavová ukazovátka.

Půjčování pomůcek

Adresář půjčoven pomůcek na webu Centra Paraple, u některých je i přehled půjčovaných pomůcek.

Domov sv. Josefa - půjčovna podpůrných a léčebných pomůcek

Půjčovna v Domově sv. Josefa v Žirči působí zároveň jako poradna pro podporu domácí ošetřovatelské práce o nemocné roztroušenou sklerózou. Půjčuje chodítka, francouzské hole, vozíky, antidekubitní matrace na lůžko, polohovací postele, sedačky do vany, pojízdné WC (gramofon) a další pomůcky.
Celkem 18 článků
články: [1-10] [11-18]

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku