Helpnet / Tělesné postižení / Služby / Doprava pro nepohyblivé

Doprava pro zdravotně postižené v Praze

Sekce na webu Svazu tělesně postižených v České republice uvádí přehled organizací, které v Praze nabízejí dopravu pro osoby se zdravotním postižením, i s popisem jejich služeb.

Kam se obrátit ohledně ručního ovládání automobilu?

Adresář příslušných firem na stránkách Ostravské organizace vozíčkářů.

Individuální bezbariérová doprava pro osoby se zdravotním postižením

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje poskytuje bezbariérovou individuální dopravu pouze jako doplňkovou (fakultativní) službu k osobní asistenci. Přeprava je zajišťována vozidly s klimatizací Škoda Roomster a Citroen Berlingo.  Přeprava je možná v rámci okresu Opava, Nový Jičín a Bruntál. Ve výjimečných případech i do okolních okresů Moravskoslezského kraje.

Jan Píbal - JP SERVIS

Firma sídlící ve Štěkeni na Strakonicku se specializuje na kompletní úpravy automobilů pro osoby s tělesným postižením.

API - svoboda pohybu

Stránky firmy ze Slap u Tábora  s pobočkami v Brně, Děčíně, Táboře, Vysokém Mýtě a Frýdku - Místku, která se specializuje na úpravy automobilů podle druhu postižení, zvedací plošiny, kotvení vozíků, úpravy sedaček.

ALDIO - Alternativní doprava imobilních osob

Dopravní služba pro imobilní v Ostravě.

Organizace zabývající se dopravou postižených

Přehled na stránkách Centra Paraple uvádí adresy organizací zabývajících se úpravou vozidel pro uživatele s tělesným postižením.

Služby pro vozíčkáře

Informace na serveru Českých drah o možnostech přepravy cestujících s těžkým postižením pohybového ústrojí, včetně popisu objednávky na zařazení vozu se zvedací plošinou.

Seznam upravovatelů vozidel pro zdravotně postižené

Příspěvek na serveru Infoposel shrnuje, čemu je třeba věnovat pozornost při posuzování vhodnosti vozidla a nutných úprav. Dále uvádí přehled upravovatelů vozidel a servisních a montážních dílen z celé republiky (aktuální v roce 2004).

Doprava vozíčkářů v ČR

Přehled na webu Aktivní život.cz uvádí kontakty na organizce v ČR, které zajišťují dopravu pro vozíčkáře.

Car Club

Car Club nabízí a poskytuje komplexní program různých produktů a služeb pro osoby se zdravotním hendikepem. Většinu zaměstnanců tvoří zdravotně hendikepovaní spoluobčané. Nabídka se týká nových vozů Škoda Handy i ojetých vozidel, zvýhodněného pojištění, věrnostního, informačního a slevového programu Handy Card a dalších služeb. 

Invacar

Firma INVACAR se specializuje na montáž, demontáž, výrobu a vývoj komponentů do vozidel pro tělesně postižené spoluobčany. Touto činností se vedení firmy zabývá od roku 1996, kdy se jednalo převážně o montáže. V roce 2004 zahájila sériovou výrobu těchto komponentů a díky kvalitě, spolehlivosti a ekonomické nenáročnosti se s nimi prosadila i na zahraničním trhu. Dnes vyváží zboží do Německa, Itálie, Belgie, Anglie, Irska, Rakouska, Švýcarska, Španělska, Polska, Maďarska, Kypru, Řecka, Chorvatska a na Slovensko.

Auto ESA Handy car

Společnost Auto ESA nabízí v rámci projektu Handy car pomoc při specifikaci výběru vozu vhodných pro osoby se zdravotním postižením, vyhledání vozu na základě poptávky (odpočtové vozy, kombi, multivan…), překlenutí DPH pro ZTP a ZTP/P, zajištění potřebných úprav řízení, výhodný spotřebitelský úvěr, výhodná pojištění vozu snížená až o 40% s  asistenční kartou zdarma a další služby.

Cestující se zdravotním postižením

Stránky Letiště Praha informují o poskytování pomoci osobám se zdravotním postižením a osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. Plnohodnotný přístup osob se zdravotním postižením k procesu odbavení je zajištěn nepřetržitě, tj. 24 hodin denně a to formou asistence, která je poskytována zdarma na základě vyžádání osoby se zdravotním postižením. Vyžádání asistence je možné provést z odbavovacích přepážek (check-in), z informací a z jednotlivých stanovišť 1 – 14.

Doprava pro zdravotně postižené

Adresář na portálu Ligy vozíčkářů uvádí organizace, které zajišťují přepravu automobilem pro osoby se zdravotním postižením. 

Firma Jenčovský

Rodinná společnost Jenčovský sídlí v Plzni a již 11 let nabízí svým zákazníkům moderní výrobky a zařízení od předních zahraničních společností. Od jednoduchých mechanických systémů až po špičkové elektronické, které uspokojí stále náročnější požadavky kladené na snadné a bezpečné ovládání a řízení automobilů všech značek a modelů. Nabízí i repasované výrobky a úpravy za výrazně nižší ceny, změny ručního ovládání, demontáže, přemontáže stávající úpravy řízení nebo jiné individuální úpravy do jiného automobilu, záruční i pozáruční servis.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku