Helpnet / Tělesné postižení / Služby / Autoškoly pro tělesně postižené

Autoškola PEML

Přeloučská autoškola PEML nabízí získání řidičského průkazu i lidem, kterým jejich handicap neumožňuje projít běžným kurzem. Má k dispozici vlastní výcvikové středisko, které je přizpůsobené pro tělesně postižené občany a počítá i s bezbariérovým ubytováním. Ubytovací kapacita je 10 lůžek v prvotřídně vybavených pokojích s bezbariérovým vstupem a bezbariérovým sociálním zázemím.

API CZ

Společnost API CZ se věnuje úpravám vozidel pro tělesně postižené a iniciovala vznik partnerských autoškol s kurzy pro tělesně postižené. Zatím jsou umístěny v Libereckém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihočeském kraji.

Autoškoly pro tělesně postižené

Přehled autoškol poskytujících služby tělesně postiženým – na webu Centra Paraple

Autoklub ČR a Svaz zdravotně postižených motoristů

Na svých stránkách informuje o kurzech pro zdravotně postižené a kurzech zdokonalovacího výcviku, o výhodách zdravotně postižených motoristů i parkovacím průkazu pro zdravotně postižené.

Firma Jenčovský

Plzeňská rodinná firma Jenčovský se zaměřuje na úpravy aut pro tělesně postižené a provozuje také autoškolu pro tělesně postižené. Výcvik a kondiční jízdy zajišťuje v upraveném vozidle s ručním ovládáním spojky, brzdy a plynu nebo ve vozidle s automatickou převodovkou vybaveným ručním ovládáním brzdy a plynu s individuální úpravou.Nabízí také ubytování v bezbariérovém víceúčelovém zařízení EXODUS s možností využití rehabilitace a jiných služeb.

Autoškola Horázný

Pro osoby s tělesným postižením nabízí možnost výcviku na vozidle s automatickou převodovkou. To je zvlášť vhodné pro osoby s postižením dolních či horních končetin, které nejsou schopny zvládnout ovládání běžného vozidla a jejich postižení přitom nevyžaduje ruční ovládání pedálů. Lze použít i speciální ovládání ukazatelů směru pravou rukou pro osoby s nefunkční nebo chybějící levou horní končetinou. Možná je úprava ovládání pedálu akcelerátoru pro osoby s nefunkční nebo chybějící pravou dolní končetinou nebo speciální úprava vozidla pro osoby malého vzrůstu.

Autoškola Maderová

Výcvik pro zdravotně postižené osoby provádí Autoškola Karel Mader ve Sviadnově. Tuto službu zajišťuje od května 2010 jako výsledek spolupráce se Sportovním klubem vozíčkářů Frýdek-Místek a s firmou API CZ s.r.o. Výuka probíhá na upraveném vozidle Škoda Fabia, do něž firma API poskytla a namontovala ruční ovládání Alfred Bekker API. Výcvikové vozidlo má mechanickou převodovku kombinovanou s automatickým ovládáním spojky Autoclutch API. U volantu je namontováno ruční ovládání brzdy a plynu na levou ruku. Na volantu je připevněna „kulička“ která usnadňuje točení volantem. Posilovač řízení je samozřejmostí.

Autoškola Praha

Jako jedna z mála autoškol v České republice nabízí možnost získání řidičského oprávnění pro skupinu B automat na výcvikovém vozidle zn. Mercedes-Benz, přestavěném pro potřeby tělesně postižených (typ přestavby - MERO 2). Cílem autoškoly je umožnit získání řidičského oprávnění všem těm, kteří zatím nemají vlastní upravené vozidlo, ale rádi by získali řidičské oprávnění tradičním způsobem.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku