Helpnet / Tělesné postižení / Léčba / Ostatní léčebné metody

Léčba růstovým hormonem u achondroplazie a jiných kostních dysplazií

Článek RNDr. Daniely Zemkové na webu Paleček shrnuje poznatky o možnostech léčby růstovým hormonem u dětí s malým vzrůstem.

Hojení ran

Webové stránky o léčení nejrůznějších ran. Obsahují rovněž seznam specializovaných pracovišť.

Magnetoterapie a tělesné postižení

Podstatou pozitivních účinků pulzní magnetoterapie je urychlení látkové výměny a nastartování regenerace organismu na buněčné úrovni. Během používání magnetoterapie dochází ve tkáních ke zvýšení přísunu kyslíku a živin a k lepšímu odvádění zplodin metabolismu, což je výchozí podmínkou všech ozdravných procesů. Velmi důležitý je také analgetický (protibolestivý) efekt. Více o této metodě informují stránky projektu Renaissance.

Animoterapie.cz

Informační server společnosti Anitera o.p.s. se věnuje tématu terapií za pomoci zvířat. Nejvíce informací se týká canisterapie, ale prostor zde má i hiporehabilitace, felinoterapie, terapie za pomoci malých zvířat či terapie za pomoci hospodářských zvířat.

Vlhká terapie hojení ran prolamuje stereotypy

Příspěvek v odborném fóru lékařů a farmaceutů Medicína shrnuje dosavadní stav péče o hojení ran v ČR.

Moderní léčba ran

Moderní léčba se opírá o úspěchy tzv. vlhké terapie rány. Příspěvek na webu Hojení ran.cz popisuje standardní léčebné postupy vycházející z jednotlivých fází rány.

Nové pojetí terapie ran

Přípěvek Miluše Čihařové z Městské nemocnice Ostrava popisuje nové metody při léčení dekubitů a náplň kurzu Nové pojetí terapie ran.

Hojení 21

Stránky webu Hojení 21 se zaměřují na léčení zejména bercových vředů, diabetické nohy a proleženin. Jejich součástí je také poradna.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku