Helpnet / Tělesné postižení / Kultura, sport, zájmová činnost / Webové stránky osob s tělesným postižením

Jiří Suchánek

Webové stránky reprezentanta ČR ve stolním tenise vozíčkářů.

Viděno z vozíku - Marušky blog o cestách

Maruška Harcubová je vozíčkářka s kvadruparetickou formou DMO. Přes toto veliké postižení je vášnivou cestovatelkou a projela kus světa. Své zážitky z nich si nenechává pro sebe - kdo si její stránky "o cestách" přečte, zjistí, že i na vozíčku se dá žít krásný a plnohodnotný život.

Václav Krása

Stránky předsedy Národní rady zdravotně postižených ČR Václava Krásy obsahují jeho články, veřejná vystoupení, komentáře, dokumenty a také informace o rodině a fotogalerii.

František Zouhar

Stránky ústy píšícího Františka Zouhara, který po těžkém úrazu zůstal ochrnutý na všechny končetiny.

Pavel Hejhal

Osobní stránky Pavla Hejhala z Milevska, který si při autonehodě v 19 letech poranil krční páteř a je kvadruplegikem, navíc je upoután na plicní ventilátor, který mu pomáhá dýchat. Naučil se malovat ústy a stal se stipendistou celosvětové organizace UMÚN (umělci malující ústy a nohama).

Martin Martinovský

Pražan Martin Martinovský na svých stránkách píše nejen o myopatii, kterou trpí, ale radí také jak nejlépe vybrat elektrický vozík, jak si koupit auto (18 let se živil jako taxikář) a soustřeďuje zde další užitečné informace.

Tomáš Mošnička

Stránky  mistra světa ve vzpírání tělesně postižených jsou věnovány hlavně sportovním aktivitám Tomáše Mošničky, který je také úspěšným handbikerem. Mimo jiné jako zatím první vozíčkář a jediný handbiker absolvoval a dokončil známý závod horských kol Nova Author cup (65 km v extrémních podmínkách a na zapůjčeném MTB handbiku).

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku