Helpnet / Rodiče dětí se ZP / Vývoj dítěte / Vývoj zdravého dítěte

Růstové grafy

Růstové grafy jsou důležitým nástrojem pro posouzení prospívání dítěte. Používají se od narození dítěte až do jeho 18 let. Podrobněji je popisuje web Mamínkám.cz.

Výživa kojenců

Výživa nastávajících maminek a posléze novorozeněte ovlivňuje vývoj a růst dítěte, článek na webo eMimono.cz vás provede základními zásadami této problematiky.

Růst a vývoj dítěte

Příspěvek na stránkách Wikiskripta.eu popisuje vývoj fyzický (vzrůst, proporcionalita, vyspělost systému…) a vývoj neurologický (hrubá motorika, jemná motorika, kognitivní vývoj, řeč).

Vývoj zdravého dítěte

Mnoho zajímavého o vývoji zdravého dítěte můžete najít na stránkách "každodeníku o rodinách a jejich dětech". Server Rodina.cz zde uvádí tabulky popisující správný vývoj od novorozeněte až po dítě ve věku šesti let.

Psychosociální potřeby dětí do 3 let - potřeba bezpečí a lásky

Práce Evy Proškové z bakalářského studia ošetřovatelství na 1. Lékařské fakultě UK.

Růst a vývoj dítěte v prvním roce života

Kvalitně zpracovaný článek popisující vývoj dítěte v jeho prvním roce života z hlediska psychosociálního, infantilního, vývoje mozku, motoriky a řeči.

Dítě: 1. rok

Nejnavštěvovanější odborně garantovaný portál Babyonline.cz (BOL), zaměřený na těhotenství a péči o dítě, věnuje jednu sekci období prvního roku dítěte.

O přirozeném vývoji dětí aneb jak se mění tělesné síly v duševní

Co vlastně je a co není pro dítě přirozené? Co je kritériem přirozenosti? V jakém věku se přirozeně v dítěti rozvíjí určité schopnosti a vlastnosti? Odpovídá na to příspěvek na webu AZrodina.cz.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku