Helpnet / Rodiče dětí se ZP / Stránky rodičů

Handicap - Peťulčiny stránky

Stránky věnované postižené dceři, která  má od narození  dětskou mozkovou obrnu - spastická kvadruparesa.

Pavel Bačkovský - Duchenne svalová dystrofie

Osobní stránky syna Jakuba Bačkovského. Diagnóza Becker - Duchenne svalová dystrofie. Informace o chorobě a rodině.

Postižené děti

Web pro rodiče a přátele dětí zdravotně postižených nebo postižením ohrožených provozuje Jana Makovcová, alias Žlababa. Využívá při tom vlastních zkušeností s postiženými dětmi. Podařilo se jí vytvořit početnou komunitu přispívajících, web rozšířila též o obchod, v němž nabízí didaktické pomůcky a hračky, didaktické publikace, knihy pro děti i rodiče a výrobky matek postižených dětí. 

Osobní stránky a blogy

Rozcestník osobních webů a blogů rodičů postižených dětí - na serveru Postižené děti.

Tak trochu...jiný svět

Blog Moniky, alias Wlčice, dává nahlédnout do trochu jiného světa jejího devítiletého Járy, který má diagnózu atypický autismus, LMR, těžkou vývojovou dysfázii a poruchu pozornosti a aktivity.

Klárčin blog

O Klárce a její nemoci - spinální muskulární atrofii (SMA) -  a také o tom, jak se vyrovnat s nečekanou smrtí partnera, bloguje vytrvale od června 2008 Klárčina maminka.

Sára a Jakub

Blog Moniky Zavadilové, jejíž obě děti trpí vzácným metabolickým onemocněním - mukopolysacharidózou III.typu / Sanfilippo syndromem.

Web Martina Petráska

Martin trpí svalovou dystrofií typu Duchenne. V roce 2008 mu jeho rodiče vytvořili webové stránky, jejichž prostřednictvím se pokoušejí o získávání finančních prostředků na pomůcky, které nehradí pojišťovny, a také o osvětu této nemoci.

Jana Makovcová

Matka dvou autistických chlapců Jana Makovcová bloguje nejen o svých dětech jak na iDNES.cz, tak na Aktuálně.cz.

Mišáčkovi

Osobní  stránky věnované synovi postiženým autismem. Na stránkách jsou informace o možnostech léčby, životě s touto nemocí, příběhy dalších rodin, …

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku