Helpnet / Rodiče dětí se ZP / Pomůcky a hračky / Rehabilitační a kompenzační pomůcky

Protetika Štěpánová a spol.

Firma se zabývá výrovou ortéz dolních a horních končetin, trupových ortéz, protéz dolních i horních končetin, měkkých bandáží a ortopedických vložek.

Technická ortopedia Ostrava - PROTEOR

Společnost T.O.Ostrava - Proteor spol. s r.o. se zabývá indikací, výrobou a aplikací individuálních ortopedicko - protetických pomůcek. Její součástí i ortopedicko - protetická ambulance zajišťující lékařskou ambulantní péči a konzultační činnost v dalších spolupracujících zdravotnických zařízeních.

Firmy zabývající se kompenzačními pomůckami pro zrakově postižené

Přehled firem na webu Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých je rozčleněn podle typů vyráběných pomůcek - optické pomůcky, optoelektronické pomůcky, pomůcky na bázi PC, speciální hardware, speciální software a ostatní pomůcky. Vzhledem k rozmanitosti pomůcek a jejich neustálé obměně nabízí v jednotlivých kategoriích seznam firem, které se danou kategorií pomůcek zabývají a jejichž výrobky zrakově postiženým doporučuje SONS na svých odborných pracovištích, kde si je mohou  klienti vyzkoušet. Velké množství pomůcek je potřebné si vyzkoušet dříve, než si je klienti pořídí, proto neváhejte kontaktovat  odborná pracoviště, která jsou pro každou kategorii uvedena a kde vám poradí jak postupovat při vyřízení na lékařský předpis nebo při žádosti na odbor sociálních věcí příslušného obecního úřadu.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku