Helpnet / Poradenství / Ostatní nemoci

Onkologické informační centrum

Masarykův onkologický ústav provozuje v pracovní dny od 8 do 15 hodin bezplatnou nádorovou telefonní linku, na dotazy na čísle 800 222 322 odpovídají odborníci MOÚ. Kromě toho je možné zadat dotaz prostřednictvím on-line poradny.

Avon Linka proti rakovině prsu

Mamma Help provozuje bezplatnou telefonní linku 800 180 880, kam se lze anonymně obrátit o pomoc každý všední den od 9.00 do 19.00 hod. Na lince hovoří zkušené laické terapeutky, dotazy odborného rázu je možné konzultovat se zkušenými onkology vždy ve středu od 16.00 do 19.00 nebo s psychology vždy v pátek od 16.00 do 19.00 hod.

Česká iniciativa pro astma

Infolinka na webu ČIPA je určena pro odpovídání na dotazy týkající se průduškového astmatu. Na jejích stránkách se nachází více než 600 zodpovězených dotazů.

Chirurgie vrozených vad

Klinika dětské chirurgie UK 2.LF a FN Motol má na svém webu internetovou poradnu dětské chirurgie pro vrozené vady. Dotazy lze posílat elektronickou poštou, je možná také osobní konzultace.

Ledviny.cz

Na webu Ledviny.cz odpovídá MUDr. Roman Kantor na dotazy týkající se nemocí ledvin, transplantace a dialýzy. Odpovědi jsou zde rozčleněny podle dílčích témat.

MAMMA HELP

Na dotazy týkající se onemocnění a léčení nádorových onemocnění prsu odpovídá na on-line poradně dvakrát týdně odborník, chirurg a onkolog MUDr. Václav Pecha. Rubrika obsahuje již téměř 4000 odpovědí.

Pro alergiky

Specializovaný portál určený lidem, které trápí různé alergie a atopický ekzém, obsahuje také poradnu, v níž odpovídají na dotazy spolupracující lékaři. Obsahuje již více než 3000 odpovědí.

Deprese

Trápí vás příliš velký strach nebo smutek? Potřebujete se anonymně poradit s odborníkem? Nejste si jisti, zda vaše potíže již vyžadují pomoc psychologa nebo psychiatra? Nestihli jste se na něco zeptat v ordinaci svého lékaře? Užíváte léky, které ovlivňují vaši náladu a chcete o léčbě vědět více? Staráte se o někoho, kdo trpí depresí nebo úzkostí a nevíte, jak postupovat? Odpovědi na takové a podobné otázky lze získat prostřednictvím anonymní on-line poradny na serveru Deprese.com. Na otázky jsou připraveni odpovědět lékaři - specialisté na bolesti duše.

Léčba rakoviny

V on-line poradně na serveru Léčba rakoviny odpovídá na dotazy prim. MUDr. Martin Šmakal, který se specializuje na sonografickou diagnostiku nádorů a zavádění nových léků do praxe v rámci klinických studií. Na stránkách se nachází téměř 1600 záznamů.

Bechtěrevova nemoc

V sekci Bechtěrevova nemoc na stránkách revmaticke-nemoci.cz je možné zadat on-line dotaz prostřednictvím webového formuláře. Na dotazy odpovídá prim. MUDr. Marie Sedláčková z Fakultní Thomayerovy nemocnice s poliklinikou v Praze - Krči.

Poradna ROSKY pro lidi s RS

Poradna Unie Roska, České multiple sclerosis společnosti upřesňuje na webu kdo, kdy a kde poskytuje lidem s roztroušenou sklerózou poradenství různého druhu - pracovně právní, sociální, právní, psychologickou a poradnu zdravé výživy.

Revmatoidní artritida

Na stránkách revmaticke-nemoci.cz je možné zadat on-line dotaz prostřednictvím webového formuláře. Na dotazy odpovídá MUDr. Jana Leskovská.

Psoriáza

Na stránkách revmaticke-nemoci.cz je možné zadat v sekci Psoriáza on-line dotaz prostřednictvím webového formuláře. Na dotazy odpovídá MUDr. Eva Dogoši.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku