Helpnet / Poradenství / Tělesné postižení

Centrum Paraple

Centrum Paraple nabízí komplexní sociálně-právní poradenství, informace o kvalitní zdravotní a rehabilitační péči, pomoc při řešení akutních zdravotních problémů (např. urologické problémy, dekubity, osifikace), doporučení odborníků a odborných pracovišť, případně zprostředkování přijetí k léčbě. Dále poradenství při výběru nejvhodnějších kompenzačních pomůcek a pomoc při jejich získání, poradenství při bezbariérových úpravách bytu, při úpravách automobilu na ruční řízení, psychologické poradenství a v dalších oblastech.

Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně (SDMO)

SDMO na svých stránkách nabízí poradenství v oblasti zdravotnických služeb a psychologické poradenství.

ERGO Aktiv

Poradna je určena lidem po cévní mozkové příhodě a jejich blízkým, kteří potřebují získat odpověď na své otázky týkající se zejména ztráty zaměstnání v důsledku prodělané CMP a problémů s tím souvisejících a následné rehabilitační péče po prodělané cévní mozkové příhodě. Poskytuje dále poradenství v sociální a pracovněprávní legislativě např. o možnostech sociálních dávek, pracovního úvazku a výdělku v souvislosti s pobíráním invalidního důchodu.

Parent Project

Na dotazy týkající se svalové dystrofie Duchenne/Becker odpovídají na stránkách Parent Projectu MUDr. Jana Haberlová a  doc. MUDr. Petr Vondráček.

Asociace Parkinson - Help

Asociace Parkinson-Help o.s. nabízí pro všechny nemocné Parkinsonovou nemocí možnost využít poradny s dotazy zdravotními (odpovídají neurolog, psycholog, psychiatr), sociálně právními (odpovídá právník) a na nemocné, kteří mají několikaleté zkušenosti s nemocí.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku