Helpnet / Monitoring médií

Mediální databázi společnosti Anopress IT tvoří texty z novin a časopisů, přepisy rozhlasových a televizních pořadů, obsah vybraných zpravodajských a informačních serverů. Celkem jde o více než 1400 zdrojů. Anopress IT z nich poskytuje portálu Helpnet.cz příspěvky týkající se problematiky zdravotního postižení.

Celkem 8262 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Přijďte fandit na Praguewheelopen

Můžeš 31. 7. 2014

Největší florbalový turnaj planety „florbalistů na kolech“ se bude konat 7. – 9. srpna v Praze. V současné době je už zveřejněný rozpis utkání.
Největší letošní novinkou je záměr užít si turnaj společně. To znamená, že týmy nebudou rozděleny na dvě poloviny a hrát každý jinde, ale turnaj se odehraje v jedné hale, a to hale VŠE Třebešín.
ADRESA HALY: Hala VŠE Třebešín, Na Třebešíně 1/3215, Praha 10

http://www.muzes.cz/kratke-zpravy/prijdte-fandit-na-praguewheelopen/

 

Drábek se vzepřel reportáži ČT. Pak mu ale tvrdou ránu zasadila Kohoutová

parlamentnilisty.cz 29.07.2014

Reportéři ČT poodhalili, co nastalo po reformě někdejšího ministra práce Jaromíra Drábka v systému příspěvků pro osoby se zdravotním postižením. V reportáži k tomu byli zmíněni tři lidé, co mají velká postižení, ale přesto jsou v očích zákona v podstatě zdraví. "My jsme ten systém změnili tak, že jsme se přiblížili k modelu běžnému ve vyspělých zemích," hájí se ale Drábek. Podle něj nejspíše špatně pracují posudkoví lékaři, kteří o nemocných rozhodují. To si ale rozhodně nemyslí exposlankyně Lenka Kohoutová (ODS). Podle ní je jádro pudla právě ve zmiňovaném systému.  

www.parlamentnilisty.cz/article.aspx

 

Kvůli smrti seniora se personál léčebny proškolí, nařídil magistrát

zpravy.iDNES.cz 29.07.2014

Pražský magistrát dokončil posuzování případu, jenž v lednu zmobilizoval Ústřední vojenskou nemocnici. Tehdy v ní zemřel senior ve zbědovaném stavu. Přivezli jej ze soukromé léčebny v Chittussiho ulici. Podle magistrátu léčebna chybovala, proto musí proškolit své zaměstnance. LDN závěr úřadu označila za odlišný názor na léčbu.  

zpravy.idnes.cz/stiznost-vojenske-nemocnice-na-ldn-v-chittussiho-ulici-praha-pt6-/domaci.aspx

 

Šmejdi: Lékařský přístroj pomáhá bez léků

PRIMA Family 29.07.2014 19:00:42

Roman ŠEBRLE, moderátor:
Nedávno jsme vás upozornili na údajné zdravotnické zařízení Hippokratesmedic v Praze 4. To však nikdy nemělo potřebné oprávnění. Navíc prodávalo ampule, jejichž prodej byl u nás zakázán. Zda se něco změnilo, zjišťovala Monika Zajícová, která se opět nestačila divit.

Americká modelka s inzulínovou pumpou vyhrála soutěž krásy

bleskove.centrum.cz

Nejdříve s cukrovkou bojovala sama. Teď svým činem a odvahou dává sílu dalším diabetikům. Idaho Falls - Sierra Sandison se před nedávnem stala nejkrásnější 

http://magazin.aktualne.cz/miss-idaho-cukrovka-diabetes-socialni-site/r~b3fdca2a10ea11e48ade002590604f2e/ 

 

Městská nemocnice zpoplatní parkování

Česká televize 29.07.2014 18:14:21

Iva KUBANKOVÁ, moderátorka:
Nový parkovací systém začne ještě letos platit v Městské nemocnici v Ostravě. Zatímco doteď bylo parkování v areálu zdarma, nově budou řidiči muset při odjezdu zaplatit. Nemocnici totiž denně chybí více než 100 parkovacích míst. Špatně parkující auta blokují průjezd sanitek a problémy mají i vozíčkáři.

  

Postižení jako politický problém

DenikReferendum.cz

Člověka netrápí věci, které jsou dané, protože je považuje za normální. Nikdy asi neuvidíte člověka agitovat za to, aby lidé mohli létat, či psát článek o tom, jak je nespravedlivé, že skočil z budovy a nevzlétl. Zřejmě po tom ani nikdy nijak úzkostně netoužil, a pokud ano, asi měl psychické potíže či krizi identity. Naopak třeba masové revoluce vznikají tehdy, když jsou lidé přesvědčeni, že se jim nedostává něčeho, co mají na dosah; že by něco mělo být jinak. 

denikreferendum.cz/clanek/18462-postizeni-jako-politicky-problem

 

Dubňany budou o víkendu patřit sportujícím parkinsonikům z 5 zemí

jihomoravskenovinky.cz 29.07.2014

První srpnový víkend pořádá Parkinson klub Slovácko už po sedmé Českou Parkinsoniádu s letošní rekordní účastí více než 250 soutěžících, příznivců a hostů. Sportovních disciplín se zúčastní lidé z Česka, Polska, Slovenska, Maďarska i Rakouska.  

www.jihomoravskenovinky.cz/zpravy/regiony/dubnany-budou-o-vikendu-patrit-sportujicim-parkinsonikum-z-5-zemi/

  

Léčebnám dlouhodobě nemocných kvůli zrušení regulačních poplatků chybí peníze

zpravy.rozhlas.cz

Léčebny dlouhodobě nemocných se v poslední době stále více plní. A množí se názory, že k tomu přispělo i zrušení regulačních poplatků. Od ledna totiž nemocnice i ústavy nevybírají 100 korun za den na lůžku, a tak rodiny nechávají své příbuzné v léčebnách déle. Zdravotnickým zařízením kvůli tomu navíc vznikají dluhy.

www.rozhlas.cz/_zprava/1378982

  

Jak se David Lukeš dostal ke quadruragby

Můžeš 29. 7. 2014

Říká se tomu nešťastná vteřina. Je tu a už se nevrátí. Přesně takovou zažil 14. července 2001 dnes 33letý David Lukeš. „Byli jsme na fotbalovém turnaji. Po zápase jsme se šli osvěžit do potoka. U splavu jsme skákali do vody a já skočil tak nešťastně, že jsem si zlomil páteř. Nebyl to první skok, ani neznámá voda,“ vzpomíná muž, který se i přes nepříjemnou diagnózu spastické tetraplegie, kterou způsobila fraktura pátého krčního obratle a poškození míchy, nevzdal, vrátil se do aktivního života, dostudoval práva, oženil se a zplodil syna. Dokázal vyniknout také na poli sportovním, když se vypracoval až na kapitána a trenéra české reprezentace v ragby vozíčkářů. 

www.muzes.cz/aktuality/jak-se-david-lukes-dostal-ke-quadruragby/

 

Celkem 8262 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku