Helpnet / Monitoring médií

Mediální databázi společnosti Anopress IT tvoří texty z novin a časopisů, přepisy rozhlasových a televizních pořadů, obsah vybraných zpravodajských a informačních serverů. Celkem jde o více než 1400 zdrojů. Anopress IT z nich poskytuje portálu Helpnet.cz příspěvky týkající se problematiky zdravotního postižení.

Celkem 8262 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Inspekce našla v 11 potravinových doplňcích zakázané látky

denik.cz 31.07.2014

Brno - Jedenáct různých doplňků stravy obsahujících nepovolené látky ohrožující lidské zdraví našla při kontrole Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Riziko zvyšuje fakt, že látky nejsou na obalu vyznačené a lidé je tedy konzumují nevědomky, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. S kontrolovanými prodejci zahájila inspekce správní řízení o uložení sankce.

www.denik.cz/ekonomika/inspekce-nasla-v-11-potravinovych-doplncich-zakazane-latky-20140731.html

  

Vozíčkáři by se mohli u Máchova jezera dočkat bezbariérového přístupu k vodě

ČRo - Sever 30.07.2014 17:01:29

Iveta BLÁHOVÁ, moderátorka:
U Máchova jezera na Českolipsku mají vozíčkáři bezproblémový vstup na hlavní pláž, bezbariérové toalety i pohodlný přístup k většině kiosků a restaurací. Zatím ale chybí přístup k vodě. To by se podle ředitele společnosti, která provozuje hlavní pláž, Vladimíra Reicherta mělo změnit. Postavit se má speciální nájezd pro vozíčkáře.
Vladimír REICHERT, ředitel společnosti:
Ten plánujeme, protože se má lovit Máchovo jezero letos na podzim. Pokud se vyprázdní jezero, tak teprve uděláme ten nájezd. Na to čekáme už několik let.

  

Prima doktor: kochleární implantát

PRIMA Family 30.07.2014 19:10:44

Gabriela KRATOCHVÍLOVÁ, moderátorka:
Pětileté holčičce, která po zánětu mozkových blan ohluchla, provedli lékaři Fakultní nemocnice v Brně oboustrannou implantaci. Šlo o vůbec první takový zákrok u nás. Během několika týdnů by tak dívenka zase mohla slyšet. Více o této unikátní operaci natočila Veronika Klapačová.

 

Falešné sbírky se v Česku rozmáhají, podvodníci předstírají hluchoněmé

zpravy.iDNES.cz 30.07.2014

V Česku stoupá počet podvodných skupinek, které vybírají příspěvky na falešné sbírky. Podezřele podobné případy už evidují policisté ve více městech, často však mohou pachatelům udělit jen nízkou pokutu. Asociace neslyšících varuje před rumunskými podvodníky v Praze na náplavce, Andělu nebo náměstí Míru.

zpravy.idnes.cz/v-cesku-stoupa-pocet-podvodnych-sbirek-d9j-/domaci.aspx

  

Na tablety bez brýlí: Vědci tvrdí, že displej zařízení dokáže srovnat obraz pro slabozraké!

Blesk.cz 30.07.2014

S tablety dnes přichází do kontaktu spousta lidí. A nemalá část z nich je krátko nebo dalekozraká. V druhém případě tak většina lidí musí sáhnout po dioptrických brýlích. Podle vědců to ale nebude zanedlouho zapotřebí, protože displeje těchto přenosných počítačů dokážou obraz pro lidi s očními vadami srovnat.

www.blesk.cz/clanek/265873/na-tablety-bez-bryli-vedci-tvrdi-ze-displej-zarizeni-dokaze-srovnat-obraz-pro-slabozrake

  

Open Handy Maraton

Česká televize 30.07.2014 18:15:41

Iva KUBANKOVÁ, moderátorka:
8 cyklistů, 111 hodin, 2222 kilometrů dlouhá trať a 24 míst, které ostravský tým, musí na trase Praha - Košice a zpět projet v rámci Open Handy Maratonu. Celkem 29 družstev, včetně handicapovaných cyklistů, odstartovalo dnes ráno ze Staroměstského náměstí. Tam odjížděli členové týmu už včera v podvečer. A přímo z trasy se teď spojíme s Andreou Vojkovskou, která má aktuální informace o průběhu hand-bike maratonu. Paní Vojkovská, dobrý večer, ostravský tým je od rána na trase, kolik kilometrů už máte za sebou?

  

PÁTRÁNÍ: Pohřešovaný muž trpí astmatem a je diabetik

Blesk.cz 30.07.2014

Muž byl naposledy spatřen ve čtvrtek 24. 7. 2014 v ranních hodinách v Praze 10 ve Vršovicích svou matkou při odchodu do zaměstnání, kdy odjel osobním vozidlem Renault Megane šedé metalické barvy registrační značky 6A1 69-45. Pohřešovaný Roman Kolář má diabetes 2. stupně, trpí astmatem a musí užívat inhalátor. V minulosti byl již 2 x pohřešován. Naposledy to bylo před dvěma měsíci, kdy se vrátil domů po dvou dnech, aniž by o sobě dal před tím vědět. Důvodem jeho odchodu by mohla být tíživá finanční situace.
Popis: zdánlivé stáří 45 až 50 let, výška 180 až 185 centimetrů, hnědé oči, vlnité krátké vlasy, částečná čelní pleš. Zvláštním znamením je, že nemám chrup a má pouze dva zuby. Také má výrazné pigmentové skvrny na obličeji a rukou.
Popis oblečení: naposledy byl viděn v modrém triku, s krátkým rukávem, béžových kraťasech nad kolena a na nohou měl sandály.
V případě, že víte, kde by se mohl muž nacházet, kontaktujte linku 158.
por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR

www.blesk.cz/clanek/265803/patrani-pohresovany-muz-trpi-astmatem-a-je-diabetik

  

Lékaři pomáhají dívce vrátit sluch

Česká televize 30.07.2014 18:20:23

Ivana ŠMELOVÁ, moderátorka:
Dětská nemocnice v Brně dokázala jako první v Česku voperovat dítěti dva kochleární implantáty najednou. Složitý zákrok by měl pomoci zachránit sluch pětileté dívce, která přestala slyšet kvůli zánětu mozkových blan.  

 

Litoměřickou knihovnu uzavřely práce na bezbariérovém výtahu

denik.cz 30.07.2014

Litoměřice - Několik let po něm lidé volali, nyní se dočkají. Stavební práce na vybudování nového výtahu do vyšších pater Knihovny Karla Hynka Máchy v Litoměřicích začaly už tento týden.

www.denik.cz/ustecky-kraj/litomerickou-knihovnu-uzavrely-prace-na-bezbarierovem-vytahu-20140730-bbem.html

 

 

VIDEO: Dálkař s protézou trumfl zdravé atlety. A pak narazil

tyden.cz 30.07.2014 ČTK

Němečtí atleti budou na mistrovství Evropy zastoupeni 93 reprezentanty, ale nebude mezi nimi dálkař Markus Rehm, který mohl být prvním handicapovaným účastníkem šampionátu. Paralympijský vítěz z Londýna, který ve čtrnácti letech přišel při nehodě při wakeboardingu o část pravé nohy pod kolenem, o víkendu na domácím šampionátu v Ulmu šokoval triumfem a především výkonem 824 cm, kterým se do Curychu kvalifikoval.

www.tyden.cz/rubriky/sport/ostatni-sporty/atletika/video-dalkar-s-protezou-trumfl-zdrave-atlety-a-pak-narazil_314203.html

  

Celkem 8262 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku