Helpnet / Monitoring médií

Mediální databázi společnosti Anopress IT tvoří texty z novin a časopisů, přepisy rozhlasových a televizních pořadů, obsah vybraných zpravodajských a informačních serverů. Celkem jde o více než 1400 zdrojů. Anopress IT z nich poskytuje portálu Helpnet.cz příspěvky týkající se problematiky zdravotního postižení.

Celkem 8262 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Pacient napadl ve Vsetíně zdravotní sestru, musela být hospitalizována

denik.cz 01.08.2014

Agresivní muž útočil nejen na zdravotníky, ale také na přivolanou hlídku policistů a pokoušel se ohrozit i další pacienty. Podařilo se mu v tom zabránit.
Případem se už zabývala také policie. "Jedná se však o přestupek proti občanskému soužití. Dál jej proto bude správní orgán. Ten může tomuto člověku udělit pokutu ve výši až dvacet tisíc korun," vyjádřila se policejní mluvčí Lenka Javorková.

www.denik.cz/zlinsky-kraj/pacient-napadl-zdravotni-sestru-20140801-trdi.html

  

Zúčastněte se sportovních akcí

Můžeš 1. 8. 2014

Sportovní klub vozíčkářů Praha zve na sportovní akce, které chystá ve druhé polovině léta: V létě chystáme několik sportovních kurzů a skvělých novinek pro Vás, Vaše přátelé a rodiny. Vyražte s námi řádit do přírody, za sportem a zábavou. Pro náš tým začíná již druhá letní sezona. Minulá nás s Vámi nadchla.

www.muzes.cz/aktuality/zucastnete-se-sportovnich-akci/

 

Bariérové Brno: vozíčkáři nedosáhnou na bankomat, nevidomé trápí poutače

Můžeš 1. 8. 2014

Jsou to zdánlivé maličkosti – auta zaparkovaná na chodnících, reklamní poutače, málo nízkopodlažních tramvají. Pro vozíčkáře či nevidomé jsou podobná místa překážkou, kterou mnohdy ani s pomocí asistentů překonat nelze. MF DNES přiblížila, jaké překážky lidem s handicapem klade do cesty město Brno.

www.muzes.cz/aktuality/barierove-brno-vozickari-nedosahnou-na-bankomat-nevidome-trapi-poutace/

  

Škrtnout slevu pracujícím důchodcům bylo špatné

SENSEN 31. 7. 2014

Ústavní soud ve středu rozhodl o slevě pro pracující důchodce na návrh 19 senátorů z různých stran.
Zrušení slevy na dani pro pracující důchodce, které prosadila vláda Petra Nečase v rámci úsporného balíčku, bylo protiústavní. Rozhodl o tom Ústavní soud, který spornou část zákona zrušil. Za rok 2014 si tak penzisté budou moci nárok na slevu uplatnit, za předchozí rok ne. 

www.sensen.cz/aktuality/2014/skrtnout-slevu-pracujicim-duchodcum-bylo-spatne/

 

Odpoledne napříč handicapy už tuto neděli v Praze na Ladronce

vozickar.com 1. 8. 2014

Opel handy cyklo maraton neskončí dojezdem závodníků do cíle a následným vyhlášením vítězů, ale vyvrcholí až v neděli 3. srpna v parku Ladronka. V 16 hodin tam začne sportovně laděný program napříč handicapy, určený pro širokou veřejnost. V stup zdarma, nevšední zážitky a zábava pro děti i dospělé zajištěny.

vozickar.com/odpoledne-napric-handicapy-uz-tuto-nedeli-v-praze-na-ladronce/

 

Status osoby zdravotně znevýhodněné již DNES!

vozíčkář.com 1. 8. 2014

Od 1.8.2014 lze opět žádat na Okresní správě sociálního zabezpečení o uznání statusu osoba zdravotně znevýhodněná. Kategorie OZZ existovala již v minulosti ale byla zrušena v rámci tzv. sociální reformy od 1. 1. 2012. Podle přechodných ustanovení uvedeného zákona však platí rozhodnutí o OZZ vydaná Úřadem práce do 31. 12. 2011 po dobu, po kterou byla vydána, nejdéle však do 31. 12. 2014.

vozickar.com/status-osoby-zdravotne-znevyhodnene-jiz-dnes/

  

Je ochrnutý a nevidí. Z 12 mu zbyly čtyři tisíce. Drábek a jeho asociální reformy, tentokráte i s výpovědí poslankyně, která byla přímo u toho

krajskelisty.cz 31.07.2014

Reportéři ČT poodhalili, co nastalo po reformě někdejšího ministra práce Jaromíra Drábka v systému příspěvků pro osoby se zdravotním postižením. V reportáži k tomu byli zmíněni tři lidé, co mají velká postižení, ale přesto jsou v očích zákona v podstatě zdraví. "My jsme ten systém změnili tak, že jsme se přiblížili k modelu běžnému ve vyspělých zemích," hájí se ale Drábek. Podle něj nejspíše špatně pracují posudkoví lékaři, kteří o nemocných rozhodují. To si ale rozhodně nemyslí exposlankyně Lenka Kohoutová (ODS). Podle ní je jádro pudla právě ve zmiňovaném systému. 

www.krajskelisty.cz/praha/5970-je-ochrnuty-a-nevidi-z-12-mu-zbyly-ctyri-tisice-drabek-a-jeho-asocialni-reformy-tentokrate-i-s-vypovedi-poslankyne-ktera-byla-primo-u-toho.htm

 

Vozíčkáři z Jindřichova Hradce zbyly oči pro pláč

denik.cz 31.07.2014

O tom, že mezi námi žijí lidé, kteří se neštítí provést pro vlastní obohacení prakticky cokoliv, se přesvědčilVratislav Strejčekz Jindřichova Hradce, který je odkázaný na invalidní vozík.
Za bílého dne jej přímo ve výtahu domu s pečovatelskou službou, kde žije, okradla zatím neznámá zlodějka. Ta si na něj počkala na chodbě, když se vracel s prostranství před domem, kde si byl zakouřit a poklábosit se sousedy.

www.denik.cz/jihocesky-kraj/vozickari-zbyly-oci-pro-plac-20140730-ckjq.html

 

V Česku se množí případy falešných pouličních sbírek

Radiožurnál 31.07.2014 12:08:08

Tereza TOMÁŠKOVÁ, moderátorka:
Peníze, kterými lidé chtějí pomoct charitativním organizacím, často končí v rukou podvodníků. I v Česku se množí případy falešných pouličních sbírek. Na podvody upozornila Radiožurnál Asociace organizací neslyšících.

 

Léčebna nemohla smrti pacienta zabránit, při péči ale pochybila

metro.cz 31.07.2014 ČTK

Úmrtí těžce nemocného pacienta, který zemřel loni po převozu ze soukromé nemocnice následné péče v Chittussiho ulici v Praze 6 do Ústřední vojenské nemocnice, nebylo možné zabránit. Nemocnice následné péče přesto při péči o nemocného pochybila, píše se ve zprávě Územní znalecké komise pro hlavní město Prahu, která na příkaz magistrátu případ prošetřila. Zaměstnanci léčebny proto půjdou na speciální školení. 

www.metro.cz/lecebna-nemohla-smrti-pacienta-zabranit-pri-peci-ale-pochybila-pbf-/co-se-deje.aspx

 

Celkem 8262 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku