Bohuslava Sokolová: Internet a můj handicap

Dnešní doba vyžaduje počítačovou gramotnost od nejútlejšího věku. Připojení k internetu je pro většinu z nás samozřejmostí. Pokud žije člověk s nějakým handicapem a je zdravotně indisponován, stává se počítač a telefon nedílnou součástí jeho života. Je to kamarád, který je vždy připraven podat potřebné informace. Jeho prostřednictvím se můžeme vzdělávat, nakupovat, vyřídit korespondenci s úřady, bankami, pohovořit s přáteli….

Facebook a skype nám dokáží nabídnout zábavu na celé hodiny. Mnohým z nás handicapovaných umožňuje pracovat z domova, což je vítaným zdrojem příjmů. Díky moderní technice máme možnost prožít pestřejší život. Osobně využívám všechny tyto možnosti a jsem ráda, že jsem se narodila do doby, kdy se díky technice nenudím.
Ráda soutěžím a luštím křížovky. Pro tuto činnost využívám internet a mobilní telefon. Několikrát se mi podařilo uspět a i malá výhra mi udělá velkou radost. Štěstí se na mne usmálo naposledy před vánocemi. V rádiu byla vyhlášena soutěž o vánocích v naší rodině. Využila jsem této příležitosti, usedla k počítači a napsala e-mail, kterým jsem se soutěže se zúčastnila.
Výhra byla pro mne velkým překvapením. Ani jsem nechtěla uvěřit, že jsem uspěla a umístila se na 1. místě. Cenu, kterou jsem vyhrála, jsem si užila. Jednalo se o vánoční výzdobu bytu. Brzy se dostavila paní z prodejny květin, prohlédla si můj byt, aby se vánoční výzdoba barevně hodila. Vánoční dekorace byla krásným a milým vánočním dárkem. Nedávno jsem telefonicky reagovala na vědomostní soutěž, odměnou je mi CD hudební skupiny SMOKI, kterou velmi ráda poslouchám.
Z účasti v luštění křížovek přes PC mám ve své knihovně již několik krásných knih a dokonce i šála s čepicí nedávno obohatila můj šatník.
Proto jsou pro mne počítač a mobilní telefon přátelé do nepohody.

Komentáře k článku
:
:
:
PZWEJ:

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku