Jana Suchanová: Jak pomáhá internet a mobil...

Po přečtení propozic soutěže jsem se pustila do psaní, ráda soutěžím a ráda jezdím do Prahy, no samozřejmě na poslední chvíli, jak je mým zvykem, zbožňuji lidi, kteří dělají všechno včas a v předstihu, tohle fakt  nezvládám.

Jsem čtyřicátnice s diagnózou praktická hluchota, oboustranná ztráta sluchu 96 %. Mám manžela, dvě malé děti a perského kocoura, velkou zahradu a spoustu práce, můj pocit je, že nestíhám, on to není až takový pocit ale pravda.  Televizi nesleduji, užila jsem si ji dost v dětství, kdy jsem sledovala jeden film za druhým, teď žiji realitou, hodně čtu a využívám internet, díky němu jsem v obraze, třídím si informace a nekupuji drahé slovníky, které ráda využívám.
Jako zaměstnaná matka dvou malých dětí se musím otáčet a jít dětem příkladem. Osmiletá Karolína doma brečí , nechce chodit se školou na bazén, protože neumí plavat a cítí se trapně, nutně potřebuje plavecký výcvik, usedám k obrazovce a zadávám hledaný výraz. Bohužel, Plavecká škola s výukou je pro děti od 4 do 7 let, dcera je pro ně moc stará a tak žadoním o osobního trenéra a juchůůů… mám ho , tyhle chvíle mám nejraději, když za něčím jdete bez ohledu na handicap, fakt se snažíte a vyjde to , v tomto případě osobní trenérka , tohle jsou vítězství, která vás posunou, mám příšernou radost a dcera též.
Nedávno jsem byla s kamarádkou na školení, ohledně dotací od EU a kolega se ptal: „Odkud máte všechny ty informace, dostalo se mu odpovědi, že já čtu prostě všechno a tak mám přehled.“
Zhruba před necelým rokem jsem hledala na internetu něco  o stavbě domku na stromě a narazila jsem na projekt: „ Přírodní zahrady“, tak mě to nadchlo, přihlásila jsem se , kontaktovala poradce pro přírodní zahrady a po menších úpravách a vybudování  přírodního jezírka, dostala naše zahrada certifikaci , mimochodem domek na stromě jsme postavili dle vlastního projektu, přes léto ho obývají děti. Tento projekt je česko – rakouský a tak jsem vyrazila do Rakouska na prohlídky ukázkových přírodních zahrad a byla jsem nadšená, manžel už méně, neboť cestoval také. Tak abych to shrnula, něco hledám a dostanu se k něčemu úplně jinému ale využiju to ve svůj prospěch a o tom to je. Takže díky internetu se dostanu k tomu co potřebuji, jsem soutěživý typ a budu se těšit na 17. března .
Ještě k telefonu, ten používám též, nejprve mi asi rok trvalo než jsem si na něj zvykla, používám indukční smyčku, při telefonování si nejsem tak jistá, zvlášť, když neznám volajícího ale na internetu se rozdíly stírají a já mám stejné šance a využívám jich.
Prostě data, informace to je moje. Všechny vás zdravím.

Komentáře k článku
:
:
:
UERJC:

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku