Helpnet / INSPO / Internet a můj handicap - 2007
Potřetí vyhlásila občanská sdružení BMI, Křižovatka.cz a AISO literární soutěž Internet a můj handicap, do které došlo tentokrát 17 příspěvků. Porota ve složení Jana Vejsadová, Richard Navrátil (Křižovatka.cz), Karel Ryšavý (Bez bariér.cz), Dana Mošnerová a Pavlína Houdková (Alfa Human Service), Pavel Veselský (InternetPoradna.cz) a Jaroslav Winter (BMI sdružení) dospěla k následujícímu pořadí:
1. Jiří Žváček: Mé postižení a internet
2. Roman Pišný: Pouze fakta
3. Ivan Jergl: Dobrý sluha, ale zlý pán
4. Jaromír Komorous: Internet? Asfaltka k lidem
5. David Lukeš: Internet a můj handicap
6.-7. Petra Šimsová: Brána do světa se otevírá
        Milena Zahumenská: Pohádka tak trochu jiná
8.-10. Kristýna Salášková: Můj život s roztroušenou sklerózou
        Dalibor Möhwald: Můj virtuální svět
        Marie Doležalová: Vzpomínkám se nebráním
11.  Stanislava Kníchalová: Ani nevím
12.-14. Květa Štrbová: Internet a můj handicap
        Antonín Kačmarčík: Naše bedýnky
        Kateřina Nová: Na internetu neexistují bariéry
15.-17. Dana Ťukalová: Můj života buřič
        Dagmar Prošková: Vyznání
        Petr Vaculík: Já a internet          
 
Ceny pro vítěze – dva mobilní telefony Nokia – věnovala společnost Telefónica O2. Další ceny poskytly společnosti Logitech (webové kamery, optická klávesnice, myš),  Americká obchodní (IP telefon), Microton (jazykové překladače Eurotran 2006), Symantec (aplikace Norton Internet Securities), Software602 (programy Print2PDF 6 a 602Office), Zoner Software (Zoner Photo Studio 9 a Zoner WebGallery), Zoner Press (knihy) a Vogel Burda Communications (filmy na DVD).
 

Květa Štrbová: Internet a můj handicap

Psát co v dnešní době znamená internet nejenom pro handicapované je jako nošení dříví do lesa.
Internet znamená hodně, co hodně, znamená strašně moc, ale taky to není všechno, co handicapovaný  ke svému nelehkému životu potřebuje,j á ani zdaleka nejsem schopna využít to, co internet nabízí.

Antonín Kačmarčík: Naše bedýnky

Nu tak to vidíte lidičkové máme náročnou kompenzační pomůcku a díky za to, díky za všechny ty prográmky různé, které nám svět přibližují a na nás mudrují.

Kristýna Salášková: Můj život s roztroušenou sklerózou

Moje jméno je Kristýna a je mi 15 let . Onemocnění roztroušená skleróza - RS mi diagnostikovali v lednu 2006. Co v mém případě pro mě znamená internet?

Kateřina Nová: Na internetu neexistují bariéry

Internet pomáhá překonávat spousty bariér, a to lidem nepostiženým i postiženým. Mně jakožto sluchově postiženému člověku pomáhá překonávat komunikační bariéru.

Dana Ťukalová: Můj života buřič

Internet je můj života buřič. Najdu vše, co potřebuji k životu i pro zasmání, přátelé nezapomínají se mnou komunikovat emailem, komunikace je velmi důležitá pro každého a s mým handicapem jako je hluchoslepota.

Roman Pišný: Pouze fakta

Abych pravdu děl, tak jsem nikdy neměl literární vlohy, ba co, já nemám ani žádné literární ambice. Mým koníčkem, který mi pomáhá zpříjemňovat vozíčkářovy chvíle, ovšem pisatelská činnost je. Jedná se o psaní pro několik sportovních rubrik různých novin a magazínů.

Jiří Žváček: Mé postižení a internet

 Pád při horolezeckém tréninku mi dokonale převrátil život. Dělal jsem aktivně sport, měl jsem zajímavou práci, hodně jsem cestoval  a tak jsem se nemohl smířit s tím, že už nikdy nebudu hýbat rukama ani nohama.

Dagmar Prošková: Vyznání

Za okny je bílá tma, snad už zima opravdu přišla.
Začala jsem přemítat, co mi můj handicap vzal a co mi naopak přináší.
Jako dítě jsem byla jen nedoslýchavá, a to mi nebránilo sportovat a hlavně studovat se zdravými spolužáky.

Ivan Jergl: Dobrý sluha, ale zlý pán

Buď zdráv, Juro!
Ptal ses v posledním mailu, co pro mne, jako člověka, který nestojí na nohách, ale na čtyřech kolech, znamená internet. Velice mnoho dobrého a zároveň hodně zlého. Někdy si říkám, že je to pekelný vynález – infernal- net.

Jaromír Komorous: Internet? Asfaltka k lidem

Největším darem lásky je šance poznat sám sebe. Největším darem nemoci je šance sám se sebou se porvat.

David Lukeš: Internet a můj handicap

Internet, médium o kterém jsem rozhodně v roce 1996, kdy jsem jej začal více používat, netušil jak ovlivní můj život po úrazu v roce 2001 (následkem byla spastická kvadruplegie).

Dalibor Möhwald: Můj virtuální svět

Nejprve mi dovolte malý úklid ve vzpomínkách. Již od předškolního věku mě trápí zákeřná choroba zvaná glaukom, lidově řečeno, zelený zákal.

Petra Šimsová: Brána do světa se otvírá

Je březen 2005, budu maturovat. Sedím na vozíku ve svém novém bezbariérovém bytě a přemýšlím o tom, že bych si snad konečně mohla koupit počítač.

Marie Doležalová: Vzpomínkám se nebráním

Jsem opravdu ráda, že mohla jsem prožít čas dětství, dospívání, dospělosti i čas, kterému se říká, "věk seniorů"! Vždyť bych jinak nevěděla, čím mne život od chvíle, kdy jsem se narodila, obdaří. Že mým životem se budou proplétat stále nějaké zdravotní pohromy,  to jsem nečekala.

Stanislava Kníchalová: Ani nevím

Ani nevím, jak dlouhý musí být článek nebo povídání, aby se vešlo do 600 slov. Nevím, jestli vyjádřím všechnu radost ze zvládnutí základních znalostí, mnoho sebezapření, abych zvládla svou psychiku mezi „normálními“ frekventanty kurzu.

Milena Zahumenská: Pohádka tak trochu jiná

V zámku se narodilo děťátko. A zatímco se královští rodiče radovali z právě narozené dcerušky, u kolébky ve vedlejším pokoji stály tři sudičky a předpovídaly malé princezničce budoucnost.

Petr Vaculík: Já a internet

Když mně byla v roce 1993 diagnostikována roztroušená skleróza, neměl jsem vůbec tušení, že se můj život od základu změní. Musel jsem opustit dosavadní práci a spoustu svých zájmů. Marně jsem přemýšlel, co s volným časem, kterého byl najednou dostatek. Naštěstí kamarád, který viděl, jak mě tato nečinnost ubíjí přivedl k výpočetní technice a tím i k internetu.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku