Helpnet / INSPO / Internet a můj handicap - 2005
Literární soutěž Internet a můj handicap vyhlásila občanská sdružení BMI, AISO a Křižovatka. Svoje práce do ní přihlásilo 32 autorů. Vítězům byly předány ceny na konferenci INSPO v sobotu 12. března 2005 v Kongresovém centru Praha.
První cenu a mobilní telefon od společnosti Eurotel získal Jan Spěváček. Dále byli oceněni soutěžící v pořadí 2. František Zouhar, 3. Josef Louda, 4. Dobroslav Möhwald, 5.-6. Andrea Rakušanová a Lída K., 7.- 8. Ladislav Kratochvíl a Lenka Štolfová, 9. Pavla Petrdlíková, 10.-13. Juraj Danko, Alois Wokoun, Květa Štrbová a Jindřich Jonák, 14.-16. Miloslav Mašek, Martin Macháček a Kateřina Maxová. Zvláštní cenu poroty obdržely Marie Doleželová a Jarmila Vojtěchová. Zde zveřejňujeme všechny soutěžní texty.
Celkem 34 článků
články: [1-15] [16-30] [31-34]

Kateřina Maxová: Internet a můj handicap

V současné společnosti existuje mnoho nadačních i jiných fondů spolků, které se starají či pomáhají tělesně i mentálně postiženým lidem. Zároveň však existují i jednotlivci, zdraví či postižení, kteří se také snaží svým postiženým spoluobčanům nějakým způsobem pomoci.

Marie Doležalová: Internet a můj handicap

Narodila jsem se v roce 1928, tak si letos s manželem i mými přáteli, připomenu mé 77. narozeniny. Vůbec si ale nemyslím, že je to stáří, to jen spousta nevítaných chorob, se proti mé vůli, v mém těle zabydlela.

Jiří Kubas: Internet a můj handicap

Báseň od absolventa zvláštní základní školy ÚSP Kociánka.

Jarmila Vojtěchová: Internet a můj handicap

Létala jsem v povětří bez ničeho. Jako vážka nad vodou, jako papírový drak. Příště jsem byla v cizím městě, bydlela v mrakodrapu a nemohla se dostat ven. Často jsem pekla nějaké placky na za mnou se rozprostírala poušť.......Nevěděla jsem kde jsem, kdo jsem a proč. Velice často jsem měla pocit, že jsem někde ve vězení za mřížemi, dokonce se mi vybavovala místa, kde ovšem žádné nebylo. Sny, sny - jedna asi v hlubokém bezvědomí, jiné - kdy asi?

Hana Loudínová: Internet a můj handicap

Nejsem invalidní, tak asi nezapadám, ale jsme s manželem v důchodu. Celý život jsme pracovali, na lékaře nebyl čas a to se teď vrátilo i s úroky.A navíc naše jediná dcera je za hranicemi, my jsme se přestěhovali a na všechny koníčky, které nás bavili nejsou finance.

David Šmatla: Co pro mě znamená internet?

Pro mě internet znamená poštu v mailu a zprávy ve světě. Rád se dívám na obrázky,čtu,hraji v online hry. Poprvé jsem se s internetem setkal, když jsem chodil do 5.třídy.

Věra Kuncová: Co mi dal počítač a internet

Velice ráda napíšu o tom, co pro mne znamená počítač a přístup na internet, nepatřím již mezi mládež, ale díky mému synovi, který studoval na obchodní škole a pořídili jsme mu počítač, jsem i já pomalu začínala mít zájem o práci na něm, pomalu krůček za krůčkem jsem se dostávala do světa bezbarier.

Denisa Střihavková: Internet a můj handicap

Internet je program, který najdu na počítači. Je to taky propojení počítačů na celém světě. Ty si pak předávají mezi sebou různé zprávy.

Miroslav Březina: Internet a můj handicap

Dnes je Internet samozřejmostí. Kdo ho nemá, octne se podle mě jakoby na ostrově obklopeném oceánem. Internet totiž poskytuje různé služby: poštu, která je rychlejší než obyčejná – elektronickou poštu, zprávy, chaty, hry…

Martin Macháček: Internet a můj handicap

Může internet pomáhat i nám neslyšícím?
Myslím,že velmi pomáhá v komunikaci s ostatními neslyšícími nebo i jinak postiženými,ale i se slyšícími lidmi.Já jsem neslyšící a chodím do 6.třídy.

Lukáš Murín: Internet a můj handicap

Jmenuji se Lukáš Murín. Jsem sluchově postižený žák. Chodím do ZŠ ve Valašském Meziříčí. Naše škola je moderně zařízena, třídy jsou vybaveny počítači. Také v naší třídě je počítač.

Milena Zahumenská: O čtyři kolečka víc

Na soutěž mě upozornil syn, protože on se zajímá o počítače, internet, mobily a o vše, co s tím souvisí. Počítač jsme koupili původně hlavně pro kluky. Já pracovat nemohu, manžel ho ke své práci také nepotřebuje. Ale počítač to nejsou jen hry (což jsem si původně myslela), ale díky internetu mohu navštěvovat své oblíbené rockové hvězdy, prohlížet si snímky míst, kde jsem nikdy nebyla či naopak, kde jsem už byla.

Pavla Petrdlíková: Internet a můj handicap

Moje první seznámení s Internetem byl malér na malér. Byla jsem nucena seznámit se poprvé s PC.Shrnula bych to do tří slov -  byla to sebevražda. Nikoli jenom moje , ale hlavně vyučujícího.

Robert Drahota: Internet a můj handicap

Internet pro mě znamená informace pracovní, kulturní a seznamovací.
Umožňuje mi pracovat v domácím prostředí a tak snížit stresovou situaci, kterou prožívám při přímém jednání s lidmi, neboť mám částečně postižené nejen horní a dolní končetiny, ale i mluvu.

Martina Vaňková: Internet a můj handicap

Co je to internet? Internet je světová komunikační síť, propojení počítačů prostřednictvím telefonních linek. Také spojuje lidi nejen v Česku, ale i v různých kontinentech. Je rychlejší než pošta. Je to zajímavá věda pro lidi. Internet občas krátíme na slovo „net“. Někdy mluvíme „net“ a jindy „internet“.
Celkem 34 článků
články: [1-15] [16-30] [31-34]

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku