Universita 4G

Rudolf Kubík popisuje projekt Universita 4G, kde lze doškolit lidi se zdravotním postižením přesně podle požadavků zaměstnavatele na konkrétní pracovní pozice.
Projekt Universita 4G je nový rekvalifikační program osob s postižením zejména v oblasti ICT (odtud také označení 4G); postižených, kteří mají dostatečné předpoklady a schopnosti k plnému začlenění do každodenního života, do pracovního procesu. Je však také podanou rukou pro zaměstnavatele, kteří mají ze zákona povinnost zaměstnávat minimálně 4% osob se zdravotním postižením nebo nakupovat náhradní plnění.
 
Projekt je průkopnický zejména proto, že vychází ze skutečných potřeb zaměstnavatele a připravuje jednotlivé handicapované na konkrétní pracovní pozice.
 
Jako první do projektu vstoupila společnost IBM, pro kterou v rámci programu rekvalifikujeme 20 osob na dvě technické pozice do technologického parku v Brně.
 
Uchazeči nejprve procházejí přísným výběrovým řízením pod dohledem psychologa a personalisty, tak abychom zjistili jejich osobnostní předpoklady pro náročnou technickou práci, a dále jsou testováni z jazykových a ICT znalostí. Právě ty jsou po zařazení do rekvalifkačního programu vypilovány pod dohledem odborníků na úroveň, která je požadována dle specifik dané pracovní pozice.
 
Projekt realizuje Nadace Charty 77 – Konto BARIÉRY a Národní rada zdravotně postižených ČR a dále ho podporuje společnost Microsoft, Gopas a Amadeus.
 
Společnostem nabízíme unikátní šanci získání kvalifikované pracovní síly ze strany zdravotně postižených, kteří jsou velmi často přínosem i pro samotný business. Nedávno se nám podařilo zaměstnat prvního postiženého spoluobčana do mezinárodní reklamní agentury Ogilvy, od které se nám dostalo výjimečné zpětné vazby:
 
Paní X. jsme chtěli přijmout na běžnou administrativní pozici. Když jsme si ji však pozvali na pohovor a zjistili její schopnosti sebeprezentace a motivovanosti pracovat ve spojení s její kvalifikací, nabídli jsme jí rovnou pozici account managera. Dnes přesvědčuje naše nejvýznamnější klienty! Upřímně nás překvapilo, jakým přínosem může být člověk na vozíčku pro skutečný byznys!“
Division director, Ogilvy and Mather
 
Kontakt: Rudolf Kubík, rudolf.kubik@bariery.cz, 224 214 452

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku