Helpnet / INSPO / INSPO 2006 / Grafické prezentace

E-bariéry osob se zdravotním postižením

Hana Bubeníčková ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR okomentovala hlavní problémy, které mohou mít občané se zdravotním postižením s využíváním informačních a komunikačních technologií.

Výběrová řízení na podporu rozvoje počítačové gramotnosti a internetu

Náměstkyně ministryně informatiky Jana Vohralíková informovala o třech dotačních řízeních vyhlašovaných ministerstvem informatiky - Podpora vysokorychlostního přístupu k internetu, Národní program počítačové gramotnosti - Handicap, Podpora nestátních neziskových organizací (Vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů a Informační společnost).

E-learning pro sluchově postižené žáky

Helena Burianová z brněnského sdružení Labyrint představila projekt, jehož obsahem je vytvořit pro sluchově postižené žáky druhého stupně speciálních škol systém cvičení v několika modulech přístupných přes internet s podporou tutora.

Zdravotnické informace kdekoli v ČR i ve světě (IZIP)

Ladislava Sobotová přiblížila podrobně elektronickou zdravotní knížku IZIP, její aktuální využívání a možnosti, jak si ji pořídit.

Jak ušetřit na internetové telefonii

Principy a výhody i nevýhody internetové telefonie přiblížil Vratislav Klega, externí redaktor Chipu.

Tiché vzdělávání

Jaroslav Hrubý na projektu e-learningového vzdělávání neslyšících demonstroval možnosti využití několika programů pro tvorbu e-learningových kurzů - například PowerPointu či Adobe Acrobatu.

Teleworking pro Olomouc

Jana Čuková z InternetPoradny.cz představila projekt Teleworking pro Olomouc, který probíhá v rámci Globálního grantu NROS.

Příprava pečujících osob na trh práce

Veronika Štěpánková informovala o projektech sdružení Alfa Human Service a zejména o kurzu, který je určen především pro matky, jež dlouhodobě pečují o dvě a více zdravých dětí či dítě postižené a chtějí naleznout uplatnění na trhu práce (zkrácené úvazky, klouzavá pracovní doba, práce doma atd.).

Století formulářů - použitelné a přístupné webové formuláře

V sekci Tvorba přístupného webu se na správné vytváření formulářů zaměřil Miloslav Lešetický. Kromě své prezentace vytvořil na svém weblogu celou sekci, v níž podrobněji rozebírá, jak na formuláře.

Formuláře a e-shopy: Past na zákazníky?

Jiří Chomát z Internet Mallu se zabýval formuláři v elektronických obchodech.

CAPTCHA aneb Člověk nebo stroj?

Vilém Málek, šéfredaktor serveru Interval.cz a na konferenci INSPO moderátor sekce Tvorba přístupného webu, objasnil konsekvence pojmu CAPTCHA, neboli automatického rozlišení počítače a člověka.

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku