Helpnet / Duševní nemoci / Důležité weby

Česká asociace pro psychické zdraví

Web ČAPZ informuje o činnosti asociace a všech projektech jako jsou linka psychopomoci, právní rádce, Cesty z labyrintu duševní nemoci, zpravodaj Esprit, terapeutická komunita Mýto a další.

Adresář služeb pro lidi s duševním onemocněním v ČR

Rozsáhlý adresář vydaný občanským sdružením VIDA obsahuje služby nejen zdravotní a sociální, ale i ty, které nejsou registrované. K dispozici je ve formátu pdf.

VIDA

VIDA je občanské sdružení osob a právnických subjektů, které chtějí podporovat a napomáhat rozvoji práce VIDA center, podporovat rozvoj uživatelského hnutí a proces destigmatizace osob s duševním onemocněním. Stránky obsahují rovněž adresář VIDA center s informacemi o návštěvních hodinách a službě na telefonu.

Help24.cz

Portál specializovaný na psychologii a duševní zdraví obsahuje množství článků, databáze psychologů, léků a lékáren,  adresář center pomoci, v psychologické poradně odpovídá na dotazy čtenářů pět psychologů a psychoterapeutů a vedle dalších rubrik nabízí portál také seznamku.

Online psychotesty

Server nabízí deset online psychotestů. Je mezi nimi také BITEPT - orientační velký test psychických poruch. Zjišťuje možnost přítomnosti základních kategorií psychických onemocnění - deprese, mánie, bipolární porucha, nemoci schizofrenního okruhu, fobie, panická porucha, hypochondrická porucha a další. Součástí vyhodnocení je i doporučení dalšího postupu a jako bonus - patnáctistránkový informační materiál o psychických poruchách (vznik, průběh, příznaky, léčba...).

Mapa služeb

Stránky projektu Síť služeb zaměstnávání pro dlouhodobě duševně nemocné

Vodopád.cz

Web obsahuje dosti podrobný popis psychických onemocnění včetně jejich možné léčby. V další sekci charakterizuje jednotlivé skupiny léčiv a kdy se používají.

Psychologická diagnostika

Informační servis pro psychology poskytuje dostupné informace o psychologické diagnostice.

Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví

CRPDZ je sdružení právnických osob, nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je napomáhat procesu rozvoje péče o osoby s duševním onemocněním v České republice. Neposkytuje přímou péči klientům, pracuje na systémové úrovni (modely, koncepční práce, vzdělávání, speciální projekty).

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku