Pozvánka na Betlémskou odyseu

V sobotu 23. března ožije historická budova Betlémská kaple v Praze světelnou a hudební projekcí. Diváci budou moci zhlédnout zdarma generální zkoušku unikátní multimediální umělecké show  v časech od 20:30 a od 21:30 hodin.

V historických obrazech, prolnutých náročnými počítačovými efekty a animacemi, se odvíjí děj prezentující mistra Jana Husa jako kazatele, rektora Univerzity Karlovy a poté jako kacíře a mučedníka. Symbolicky je ztvárněn odpor českého lidu pod vedením Jana Žižky a následné husitské hnutí. Jsou zdůrazněna celosvětově významná data založení Univerzity Karlovy a ČVUT v Praze. Závěrečná část projekce je věnována současné roli Betlémské kaple jako univerzitního objektu, kde se konají slavnostní inaugurace a promoce.

Autorka, výtvarnice, režisérka a choreografka Zdeňka Čechová zvolila netradiční způsob audiovizuální projekce, tzv. video mappingu. Nesnaží se šokovat diváka nečekanými zvraty, ale naopak chce, aby si divák mohl plně prožít krásnou hudbu – oratoria hudebního skladatele Miroslava Vobořila a zároveň, formou oživení historických fresek na fasádě Betlémské kaple, vede diváka historií, která se k tomuto památnému místu váže.

Originální autorskou formou, multimediální světelné a hudební show, navazuje autorka Zdeňka Čechová na svá předchozí umělecká díla – programy, které vytvořila pro Zpívající fontánu v Mariánských Lázních a především pro Křižíkovu fontánu v Praze. Jde o ojedinělou formu multimediálních koncertů, kterým se autorka dlouhodobě věnuje. Mezi dalšími můžeme jmenovat multimediální projekt BOHEMICA – MY COUNTRY, který měl premiéru na EXPO 2000 v Hannoveru a v neposlední řadě multimediální dílo MISSA ECUMENICA, které autorka vytvořila na hudbu skladatele Jaromíra Vogela, k  6. výročí útoku na USA. Premiéra se uskutečnila v roce 2006 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Soubor ke stažení: Betlémská odysea
Komentáře k článku
:
:
:
EURTM:

Sponzoři

Reklama

práce v čr práce v polsku